MHP ve SP'den AKP'ye transfer

MHP ve SP'den AKP'ye transfer
Erzurum'da 4 belediye başkanı AK Parti'ye geçti, rozetlerini ise Başbakan takacak.

Seçimlerden 2.5 yıl sonra Çat Belediye Başkanı bağımsız Şibli Saydın, Narman Belediye Başkanı MHP'li Ahmet Yücel İşleyen, Hınıs Belediye Başkanı SP'li Enver Taçyıldız, Pasinler'e bağlı Alvar Belde Belediye Başkanı MHP'li Zihni Tekman Ak Parti'ye geçti.
 
AKP BELEDİYE BAŞKAN SAYISI 33'E ÇIKTI
 
Yeni katılımlarla AK Partili belediye başkan sayısı 33 olan Erzurum'da, Tortum ilçesine bağlı Bağbaşı Beldesi'nin AK Partili Belediye Başkanı Karabey Eroğlu, beldede yaptırılan hidro elektrik santraline (HES) tepki için partisinden istifa ederek bağımsız olurken, Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkan olması sonrası Şenkaya'nın Paşalı Beldesi'nin Belediye Başkanı Cemal Alkan da DSP'den CHP'ye geçti.
 
2009 ÖNCESİ AKP'LİYDİM
 
2009 seçimleri öncesi AKP'li olan ancak aday gösterilmeyince bağımsız olarak seçime katılarak kazanan Çat Belediye Başkanı Şibli Saydın, yuvaya dönmekten mutlu olduğunu belirtirken, Saadet Partisi'nden Hınıs'a başkan seçilen Enver Taçyıldız, "2009 seçimleri öncesi AKP'liydim. Seçimlerde yeniden aday gösterilmeyince SP ile seçimi kazandık. Partide yaşananlar sebebiyle buradan da istifa etmiştik. 6 Encümen arkadaşımla AK Parti'ye geçiyoruz" dedi. İki dönem MHP'den Narman Belediye Başkanı seçilen Ahmet Yücel İşleyen, daha iyi hizmet edebilmek için AK Parti saflarına katıldığını anlattı.
 
ROZETLERİ ERDOĞAN TAKACAK
 
AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç, AK Partili olan belediye başkanlarına rozetlerini 18 veya 25 Ekim tarihlerinde TBMM'de yapılacak grup toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın takacağını söyledi
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com