MHP vekilden çok ağır sözler!

MHP vekilden çok ağır sözler!
"BDP'li vekiller serbest kalır ve tek tutuklu milletvekili Engin Alan olursa..."
MHP'nin Sincan Cezaevi'nde tutuklu bulunan Engin Alan'ı ziyaret eden MHP Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan daha sonra TBMM'de bir basın toplantısı düzenledi. Engin Alan'ın kaldığı koğuş hakkında bilgi veren Türkkan bulunduğu hücrede su borusunun patlaması nedeniyle başka bir hücreye nakledilen Alan'ın, o hücrede de soğukta sadece üzerindeki kazakla yaşamak zorunda olduğunu söyleyen Türkkan, ağır hasta olan ve İstanbul GATA'da tedavi gören 87 yaşındaki annesini ziyaret için Adalet Bakanlığı'ndan izin talebinde bulunduğunu, Bakanlığın bu izni verdiğini ve yarın bu ziyaretin gerçekleşeceğini anlattı.
 
Engin Alan'ın BDP'lilerle takas edilmek istemediğini birçok defa dile getiridiğini belirten Türkkan "Tahliye değil yeniden yargılanma talebi istediğimizi, böyle bir hakkı olduğunu dolayısıyla bu hakkın kullanılması gerektiği yolunda konuşmamız oldu. Bugün avukatı aracılığıyla cezaevinde imzaladığı dilekçeyi, 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne, Anayasa Mahkemesi'ne verilmek üzere sunduk. Bu talebimiz tahliye talebi değil. Adil yargılanmadığını düşündüğümüz, 10. Ağır Ceza Mahkemesi safhasında verilen kararın tekrar görüşülmek üzere yargılanma talebidir. Sayın Engin Alan da bu talebi bugün imzaladı. Zannediyorum en geç yarın sabah Anayasa Mahkemesi'ne, yeniden yargılanma talebi ulaşmış olacaktır" dedi.
 
Türkkan sözlerini şyle sürdürdü:
 
"BDP milletvekillerinin ifade ettiği eğer doğruysa, yarın 5 BDP milletvekili serbest kalacak. Engin Alan'ın bunlardan farkı neydi? Yargıtay'ın, Engin Alan ile ilgili verdiği hüküm, diğerlerinden tarih olarak önce verilip kesinleştiği için yargı sürece bitmiş gözüküyordu. Şu anda iki milletvekili var. Sebahat Tuncel ve Aysel Tuğluk. Birinin 8, diğerinin 18 yıl, kesinleşmeyen cezaları var. Engin Alan'a verilen cezalardan önce kararlaştırılan cezalar Yargıtay'da hala beklenirken, Balyoz soruşturması kapsamında Alan'a verilen cezanın kesinleştirilmesinin ardında biz samimiyet aramayız. Yargıtay, yargı erki, bu iki milletvekilinin arkasındaki PKK tehdidinden korkmakta mıdır? PKK tehdidi nedeniyle mi bu kararı onamakta gecikmektedir.
 
Engin Alan'ın günahı, şerefli Türk ordusunun mensubu olmak mıdır? Arkasında bir terör örgütünün bulunmaması mıdır? Yarın 5 BDP milletvekili bu parlamentoya girdikten sonra, Engin Alan'ın o tutsak evinde, tutsak hali devam etmesi durumunda Türkiye'de bir takım dengeler değişir, sıkıntılar hasıl olur. Türk milletinin önemli bir ekseriyeti bu tutukluluğa tahammül etmez, müsade etmez. Bundan sonra bu milletimizin vereceği cevap çok farklı olur. Bu konuda hüküm veren bütün erklere sesleniyorum. Bunu sona erdirmek için bütün erkler kendi iradelerini ortaya koymalıdır. Engin Alan'ı yıl bitmeden, bütçe görüşmeleri bitmeden bu Meclis'te görmek istiyoruz. Türk milleti Engin Alan'ı burada görmek için oy verdi. İçeriye koyan güçlerin de tekrar Engin Alan'ın tutsaklığına son vermesini istiyoruz."
 
"MİLLETİN CEVABI SERT OLUR" 
 
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türkkan, terör örgütü PKK'nın desteğini doğrudan alan bir partinin milletvekilleri serbest bırakılırken, terör örgütüyle mücadele eden bir generalin cezaevinde bulunması halinde milletin cevabının sert olacağını ifade etti.
 
Türkkan, Alan'ın tutukluluğunun devamı halinde gösterilebilecek tepkinin hukuk kuralları içinde olacağını sözlerine ekledi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com