MHP'de aday adayları tanıtıldı

MHP'de aday adayları tanıtıldı
30 Mart 2014 günü yapılacak olan yerel genel seçimler için ilk kez Belediye Başkan Aday Adaylarını törele açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi Simav İlçe Teşkilatı oldu.

Mustafa Arıgümüş | Simav 

MHP İlçe Teşkilatı oldu. MHP İlçe Başkanı Halil İbrahim Kazcıoğlu, parti lokalinde düzenlediği törende, Simav Belediye başkanlığı seçimi için aday adayı olarak eski ilçe başkanı İsmail Karaağaç, parti üyelerinden Alahattin Koyuncu, Sefer Genç ve Yrd. Doç. Dr. Nurullah Kıratlı’yı partililerine ve basına tanıttı.

 
MHP Simav İlçe Başkanlığı, belediye başkanı aday adayı tanıtımı nedeniyle olağanüstü günlerden birisini yaşadı. 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde MHP’den Belediye Başkanı Adayı gösterilecek olan aday adaylarını tanıtımı için toplantının düzenlendiğini açıklayan MHP İlçe Başkanı Halil İbrahim Kazcıoğlu, daha önce Karaağaç, Koyuncu ve Genç’in aday adaylıklarını basın yoluyla duyurduklarını, bugün ise adaylığını açıklayan Nurullah Kıratlı’nın tanıtımı için bir araya gelindiğine dikkat çekti. Naşa, Akdağ, Güney ve Demirciköy beldelerinde mevcut belediye başkanlarıyla seçime gideceklerini, Çitgöl için ise adayın gelecek günlerde açıklanacağını duyuran başkan Kazcıoğlu, “30 Martta Simav ve 5 beldemizde belediye başkanlıklarını kazanarak şanlı tarihimize yeni bir zafer eklenecektir. Her zaman var olan, var olmayı da sürdürecek olan MHP, tabandan tavana yerel seçim zaferini kazanmak için var gücüyle mücadele edecektir. Hiç kimse bizi hafife almasın” dedi.
 
Medeni cesaret örneği göstererek belediye başkanı aday adaylığını açıklayan arkadaşlarına teşekkür eden Kazcıoğlu, “Malum, MHP muhalefet partisidir. İktidarın muhalefete ketum tutumları ortadadır. İktidar partisinden aday olanlar makamlarını ve ticari ilişkilerini geliştirirler. Bizim ve bizim gibi muhalefet partisinin adayları ise oradan oraya sürülür. Ticaretleri sorgulanır. İşte bu yüzden başta partimizin ilçe yönetimi ve aday adaylarımızı kutluyorum. Giydikleri ateşten gömlektir. Allah’ın hikmeti büyüktür. Hem yerelde hem de genelde iktidar Milliyetçi Hareketin olacaktır” açıklamasında bulundu. 
 
MHP’nin kapısının herkese açık olduğunu, MHP İlçe Yönetiminin en önemli görevlerinden birisinin ise Simav ve 5 beldede seçimleri kazanacak aday ve kadroları belirlemek olduğuna dikkat çeken Kazcıoğlu’nun, “Simav gündeminde uzun süredir adı MHP Belediye Başkanı Adaylığıyla anılan mevcut başkanların ve diğer parti temsilcilerinin partimizden aday olmaları mümkün değildir” şeklindeki açıklaması ise salonu dolduranlar tarafından uzun süre alkışlandı. 
 
Sözlerini, “Gözün aydın Simav Milliyetçi Hareket geliyor” diyerek tamamlayan başkan Kazcıoğlu daha sonra Simav Belediye Başkan Aday Adaylarını tek tek tanıtarak onlara birer konuşma fırsatı verdi.
 
KARAAĞAÇ: “SİMAV BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA”..
 
Yerel seçimler için MHP İlçe başkanı görevinden 9 Eylül 2013 tarihinde istifa eden ilçe eski başkanı İsmail Karaağaç kendini tanıtan ilk kişi oldu. Simav’daki MHP’li belde belediye başkanlarının muhalefet partisinden olmasına rağmen başarılı bulduğunu ve onları kutladığını ifade eden Karaağaç, Simav’ın 85 yıl sonra zor bir dönemde görev yapacak bir belediye başkanını beklediğini anlattı. Simav Belediyesinin son dönemde borç batağına girdiğine dikkat çeken Karaağaç, “Simav halkı bunun bedelini çok zor ödeyecektir. Bunun yanında iktidar partisinden bir belediye başkanının iktidarın desteğini alacağı yönünde söylemleri doğru ve gerçekçi bulmuyorum. Çünkü Türkiye’de muhalefet partisinden yani MHP’den seçilen belediye başkanları hizmet rekorları kırmaktadır” dedi. Karaağaç son olarak partisinden kim belediye başkanı adayı gösterilirse onun arkasında olacağına namusu ve şerefi üzerine söz verdiğini açıkladı. 
 
GENÇ,”TEMELDE BİRLEŞEREK HALKLA BÜTÜNLEŞELİM” 
 
MHP Simav Belediye Başkan Aday Adaylarından Sefer Genç ise ilkokul’dan sonra eğitimini sürdürmek için İzmir’e gittiğini, partilileri ve halk olur verdiğinde Simav’ın tarihini yeniden yazacağını bildirdi. Simav belediye başkanı olarak görev yapan isimlerin her birinin bir döneme damgasını vurduğunu, halkın bu kişileri dönemleriyle değerlendirdiğini ve kıyasladığına dikkat çeken Genç, “Bu yanlış bir tutum. Ufkumuzu geniş tutalım. Kısır döngülerden Simav’ı birlikte kurtaralım. Siyasette belden aşağı vurmayalım. Simav siyasetine saygınlık ve kalite getirelim. Simav’ı marka şehir, gelecek 10 yıl içinde de il yapabilmek için kadrolar oluşturalım, halkımızın desteğiyle geleceğin Simav’ını oluşturalım. Bunun için ise tek bir şeye ihtiyacımız var, temelde birleşerek halkla bütünleşmektir” diye konuştu.
 
KOYUNCU: “TERMAL TURİZMİ ÖZEL SEKTÖRE AÇMAYANLARI KINIYORUM”

Simav’ın spor dünyasında yıllarca hizmet vermesiyle yakından tanıdığı Alahattin Koyuncu ise MHP’nin üçüncü aday adayı olarak söz aldı. 1968 yılından bu yana MHP’nin içinde olduğunu, Simavspor, 4 Eylül Avcılar Kulübü ve Simav Gölünü Geri İstiyorum gibi kuruluş ve oluşumların içinde görev aldığını ifade eden koyuncu, “Türkiye açıklanan demokratik paketle dilinden dinine, kılığından kıyafetine, okullarında andına varıncaya kadar istemesek de yeni bir döneme girmiştir. 2014 seçimleri ise ne yazık ki Simav ve jeotermal kaynak alanları itibariyle yeni rantların başlangıcı olacaktır. İşte bizleri ve halkımızı bekleyen bu olumsuzluklara meydan verilmemesi için Milliyetçi Harekete ihtiyaç vardır” dedi. 

Simav’ın depremle birlikte tedavisi hâlâ yapılamamış yaralara sahip olduğunu da ifade eden Koyuncu, “Simav’ın termal turizmini özel sektöre açmayanları kınıyorum. Simav’dan dışarıya her gün giden sıcak paramızın gidişine seyirci kalanları, görmezden gelenleri de kınıyorum” diye konuştu.
 
KIRATLI; “SİMAV İYİ YÖNETİLMİYOR”..
 
MHP’de aday adayı tanıtımının son ismi Simav Teknoloji Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapan Yrd. Doç. Dr. Nurullah Kıratlı (42) oldu. Simav Karapınar Köyü doğumlu ve 3 çocuk babası olan Kıratlı kısa bir özgeçmiş tanıtımı yaptıktan sonra, Yrd.Doç.Dr. unvanını alıncaya kadar yaşadığı eğitim hayatından ve Simav Teknoloji Fakültesindeki görevlerinden söz etti.Yaşamaktan büyük keyif aldığı Simav’ın iyi yönetilmediğinden emin olduğunu, MHP’den Belediye Başkan Aday Adayı olmaktan ise büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kıratlı, aday adaylığı kararının 5 yıllık bir geçmişi ve hazırlığı olduğunu hatırlattı. Simav belediye başkanı aday adaylığı konusunda gerekçelerini ortaya koyarak ilçenin sahip olduğu nimetlerden Simav insanının faydalanamadığına dikkat çeken Kıratlı, kaç ilçenin Eynal gibi bir kaplıcası, kaç ilçenin Gölcük gibi bir yaylası, kaç ilçenin Fakültesi ve dört mevsim 365 gün jeotermal enerji ile taze sebze ve meyve üretilebilen Türkiye’de kaç ilçe vardır” sorusunu ortaya attı. 
 
“Simav’ın marka değerini daha yukarılara taşıyabileceğine inandığım için, hep daha fazlasını hak ettiğini düşündüğüm Simavlılara daha güzel bir kent sunabileceğimize inandığım için göreve talip oluyorum. İçimizdeki uyuyan devi uyandırmak için aday oluyorum. Simav’daki birlik ve beraberliği tesis etmek için aday oluyorum” diyerek sözlerini sürdüren Kıratlı, “Bizler, Türkiye ile Simav sevdalıları olarak öncelikle Simav milliyetçisiyiz. Halka hizmeti hakka hizmet sayan bir anlayışla Simav belediye yönetimine talibiz. Amacımız ise net. Siyaset üstü bir çalışmayla Simav sevdalılarını Simav'a hizmet etmek üzere bir araya getirmek.Belediyecilik, insanların sosyal ve kültürel yaşantılarını kolaylaştırmaktır. Belediyecilik Simav halkına hizmetkârlıktır. Belediyecilik kalkınmanın temel dinamiklerindendir. Hedefimiz Simav’ı park-bahçe belediyeciliğinden kurtarıp, sosyal belediyecilik anlayışını hakim kılmak ve bunu hayata geçirmektir. Simav insanımızın iş, aş sahibi olması için belirlediğimiz projeleri birer birer uygulayıp Simav’ı köy olmaktan kurtaracağız. Biz koltuk sevdalısı değil, Simav sevdalısıyız. Üzerimize düşen sorumluluğu hiçbir zaman unutmadan, kavga yerine uzlaşmayı esas alan sorumlu belediyecilik anlayışı ile görev yapacağız. Toplumun tüm kesimleri ile kucaklaşıp Simav için, Simavlılar için destan yazmaya geliyoruz. Simav’ın ve hepimizin geleceği için, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebilmek için tüm Simavlı hemşerilerimizi sandıkta birleşmeye davet ediyorum” dedi.
 
19 Mayıs 2011 Depreminin hep birlikte yaşandığını, deprem sonrası yapılması gerekenler dışında nelerin yapıldığını sorgulayan Kıratlı, “Okullarımız yapılması gerekliydi, çünkü sosyal devletin gerekliliğidir. Bunların haricinde Hastane, Camiler gibi toplumun tümünü ilgilendiren sosyal yapılar hala duruyor. Ayrıca, üniversitemize eğitim amacıyla gelen gençlerimiz, sorunlarına çözüm arandığını veya üretildiğini düşünüyor mu, hayır. Gelin hep birlikte bu güzel ilçeyi, herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir kent haline getirmek için el ele çalışalım, fikirler üretelim, hayata geçirelim. Simav’ımızı sadece yaşayanların değil, misafirlerinin de mutlu olduğu, bu mutluluğun yüzlere yansıdığı bir kent yapalım. Gelin; sıkıntıda olan esnafına sahip çıkan, şiddet gören kadınlarına kol kanat geren, engellilerimiz ve ailelerinin yaşamını kolaylaştıran, ilçemize değer katan öğrencilerimizin bir turizm elçisi olarak mutlu ayrıldıkları, turistik olanakları zengin, spor dallarında iddialı, bilim insanları ve en önemlisi halkıyla bir ve beraber olan, yüksek yaşam kalitesine sahip bir cennet Simav kuralım. Bunu da Simav’ın olmazsa olmazları turizm, termal, ticaret ve tarımla gerçekleştirelim” şeklinde konuştu.Sözlerinin sonunda Simav için herkesin emek vermesi gerektiğine de dikkat çeken Kıratlı, “Artık birlikte Simav için emek verme zamanı geldi. Eğer birlikte emek verilirse emeklerin karşılığı alınır. Unutulmamalıdır ki, emeğin olmadığı yerde ekmek de olmaz” diyerek sözlerini tamamladı. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com