MHP'de istifa depremi!

MHP'de istifa depremi!
MHP'de istifaların ardı arkası kesilmiyor.
Fethiye İlçesi'nde, Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın Kürtçe pankart astırmasından sonra MHP Genel Başkanı tarafından bizzat talimat verilerek kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmiş, sonrada Saatcı partisinden istifa etmişti.
 
Bugün MHP eski İlçe Başkanı Tufan Evrenosoğlu, mevcut kadın kolları başkanı Seval Kurnaz, eski kadın kolları başkanları ve ilçe yönetim kadrosu dahil yaklaşık 40 kişi MHP'den istifa etti.
 
MHP Genel Merkezi'ni sert dille eleştiren Tufan Evrenosoğlu "Parti genel merkezinin demokrasiden uzak, ülkücü iradeyi hiçe sayan anlayışı, ülke içerisinde başlattığı parti içi muhalif avının bir sonucu olarak ülkücü iradenin oylarıyla seçilen Muğla İl Başkanı ve il yönetimi görevden alınmış ve teşkilatın kapısına kilit vurulmuştur. Daha acısı ise kongreyi kaybedenler ülkücü iradeye ve delegelerle alay edilircesine göreve getirilmiştir. İlçemizde dört ay kadar kapalı kalan ilçe teşkilatı, nitelik ve liyakat şartları ele alınmadan, yandaşlık kriterleri esas alınarak oluşturulmuş ve bizlerden de bu 'oldubitti'ye biat etmemiz istenmiştir" ifadelerini kullandı. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com