MHP’de neler oluyor?

MHP’de neler oluyor?
MHP, beş il teşkilatını, parti tüzüğünün 34. maddesine dayanarak, ‘Yeniden açmak üzere’ tamamen kapatırken, muhalefet partisi kulislerinde bu illerin Koray Aydın’ı desteklemeleri nedeniyle ‘cezalandırıldığı’ konuşuluyor.

Yerel seçimler için düğmeye basan ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin büyük önem verdiği Mart 2014 öncesinde Konya, Sakarya, Edirne, Çankırı ve Muğla teşkilatlarının başkan ve yöneticileri görevden alınarak, parti teşkilatları kapatıldı.
 
MHP Tüzüğüne göre, kapatılan teşkilatlar yerine kurucu yönetim kurulları oluşturulacak. Kurucu yönetim kurulları, kendi kongrelerine kadar görev yapacak.
 
Genel merkez, “Yerel seçimler MHP için çok önemli. Güçlü teşkilatlara ihtiyacımız var. Yerel seçimleri kaldıramayacak durumda olan teşkilatlarla ilgili böyle tasarrufta bulunuldu. Bir nöbet değişikliği olarak görmek gerekir. Kurultay süreciyle ilgisi yok” değerlendirmesini yapıyor.
 
Muhalif teşkilatlar, kurultayda Koray Aydın’ı destekleyen iller ve teşkilatlarının cezalandırıldığını ileri sürerken, MHP Trabzon Milletvekili Aydın cephesi ise henüz sessiz.
 
“GÖNÜLLER KIRILDI”
 
MHP Genel Merkezi’nden gelen yazıyla görevden alınan Konya İl Başkanı Hasan Kaya ise, ”Beni medenice görevden al ama bu partiyi Konya gibi bir yerde kapatmak; tüm samimiyetimle söylüyorum bütün ülkücülerin gönüllerini kırdı” dedi. Kaya, görevden alınma nedenlerinin Koray Aydın’ı desteklemek olduğunu söyledi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com