MHP'de Skandal Büyüyor

MHP'de Skandal Büyüyor
Şok seks kaset iddialarıyla ilgili adı geçen iki MHP'li üst düzey isimden ciddi karar!

Görüntülerde yer alan isimlerin MHP Adana Milletvekili ve Aile ve Kadından Sorumlu MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım ve MHP Kırşehir Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu'nun olduğu iddia edilmişti.

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin talimatı üzerine iki isimin de adaylıktan çekişlerek istifa ettiği öğrenildi.

Bahçeli'den kaset skandalı açıklaması

MHP'nin üst düzey yöneticisi iki ismin görüntüleri internete düştü. Her iki MHP'li, gizli kamerayla kaydedilen görüntülerde kadınlarla sohbet ediyor ve iki kadınla öpüşüyor. Bir evde çekilen görüntülerde, siyaset, seçimler ve bazı cinsel içerikli konuşmalar yer alıyor.

Görüntülerde yer alan isimlerin ise MHP Adana Milletvekili ve Aile ve Kadından Sorumlu MHP Genel Başkan Yardımcısı Recai Yıldırım ve MHP Kırşehir Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu'nun olduğu iddia edilmişti.

Kaset iddiaları sorusunu cevaplayan Bahçeli ise çok kısa bir değerlendirmede bulundu: Kaset siyasetine biz aldırış etmiyoruz'

MHP'li Şandır'dan kaset açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, internette yer alan ve MHP'nin üst düzey yöneticilerine ait olduğu iddia edilen görüntülerin partilerine yönelik bir komplo ve tuzak olduğu belirtti. Söz konusu kişilerin saygın isimler olduğunu ifade eden Şandır, "Ancak yanlış yapan bedelini öder" dedi.

Şandır Mersin Gazeteciler Cemiyetine yaptığı ziyarette basın mensuplarının MHP'li üst düzey iki yöneticiye ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili sorularını cevaplandırdı.

'HER PARTİDE YANLIŞ YAPAN OLABİLİR'
Her partide yanlış yapanın olabileceğini ve yanlışın cezalandırılabileceğini ifade eden Şandır, görüntülerin servise konulduğu tarihe dikkat çekti.

'BELLİ Kİ BU BİR KOMPLO'
25 Nisan tarihinin listelerin kesinleştiği tarih olduğunu ifade eden Şandır, "25 Nisan'ın akşamına kadar bu kasetler servise konulmuyor. Saat 18.00'den sonra servise konuluyor. Belli ki bu bir komplodur. Belli ki MHP'ye karşı bir takım çevrelerin güçlerin bir tuzağıdır" diye konuştu.

İsmi geçen insanların saygın ve değerli arkadaşları olduğunu vurgulayan Şandır şöyle devam etti: "Ama insandır bir yanlış yapmışsa yaptığı yanlışın hem hesabını verir. Eğer gerçekten yanlışta yapmışsa bedelini de öder. Ama bu bedeli MHP'ye ödetmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Hiç kimsenin haddi değildir. MHP arı duru tertemiz bir partidir. Hiçbir yanlışa yer verilmez. Hiçbir yanlışa imkan, zemin, fırsat vermez. Ama bunun bir komplo olduğu açıktır."

'SİYASİ ÜSLUBUN BOZULMASININ SORUMLUSU BAŞBAKAN'DIR'
Gazetecilerin siyasetteki üslupla ilgili sorularını da cevaplayan Şandır, Türkiye'de siyasi üslubun bozulmasının sorumlusu olarak Başbakan Tayyip Erdoğan'ı gösterdi.

Siyaset ve hayatın önde olana göre şekillendiğine dikkat çeken Şandır, "Askerlik yapanlar bilirsiniz. 'Hizaya gel' denilince en öndekine göre hizaya gelinir. Türkiye'de siyasi üslubun bozulmasının sorumlusu Sayın Başbakandır. Çünkü önde olan odur. Başbakan bu üslupla konuştuğu sürece muhalefet partilerin liderleri Başbakana cevap verirken maalesef onun seviyesine düşmemek için azami dikkat gösterirken bu gerginlik yaşanmaktadır. Bunun sorumlusu sayın Başbakandır. Çünkü Başbakan hakaret edince hakarete cevap vermek bir zorunluluk haline gelmektedir.

Türkiye'de milletimizin şikayet ettiği gerginliğin sorumlusu Başbakan'dır" diye konuştu.

'KAYSERİ'YE DE DENİZ İSTİYORUZ'
Başbakan'ın açıkladığı çılgın proje hakkında da yorum yapan Şandır, projenin ne olduğunu gazetecilere sordu. Şandır, "İstanbul'a ikinci bir boğaz daha yaptırılacakmış. Niye olmasın. Sayın Cumhurbaşkanının memleketine de deniz getirmeleri lazım. Kayseri'ye de deniz istiyoruz" dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com