MHP'de Toplu İstifa!

MHP'de Toplu İstifa!
MHP'nin çizgisinden saptığı gerekçesiyle belediye başkanı ve 40 üye partiden istifa ettiler..

Manisa'nın Soma ilçesine bağlı Avdan beldesinin MHP'li Belediye Başkanı Sabır Tuna ve 40 arkadaşı, partiden topluca istifa etti. Aralarında altı belediye meclis üyesiyle belde teşkilatı ve kadın kollarında görev yapanların da bulunduğu 41 kişi, MHP'nin çizgisinden saptığı gerekçesiyle istifa ettiklerini açıkladı.

Yaptığı yazılı açıkmlamada istifaları değerlendiren Başkan Tuna, kurultayda partinin tek başına iktidar hedefiyle yürümeye başladığını ancak zaman içinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Genel Merkez üyelerinin bu hedeften saptığını anlattı. Yapıcı muhalefet anlayışı yerine çatışmacı bir siyaset izlendiğini aktaran Tuna, 12 Eylül 2010'daki Anayasa Değişikliği referandumu sürecinde de milletten yana tavır alınmadığını vurguladı.

1999 yılından bu yana MHP içinde yer aldığını belirten Sabır Tuna, "2009'da MHP 9. Olağan Kurultayı ile birlikte tek başına iktidar hedef ve umuduyla Ankara'dan döndüm. Geçen zaman içinde Genel Başkan ve Genel Merkez üyeleri tarafından bu hedeften sapıldığını, Türkiye Büyük Millet Meclisi çalışmalarında daha önce gösterilen yapıcı muhalefet anlayışından uzaklaşıldığını, hattâ çatışmacı bir siyaset izlendiğini gördük. Anayasa Değişikliği ve referandum sürecinde milletten yana tavır alınmadığı gerekçeleri üzerine bir süredir seçmenler ve Avdanlılar ile yaptığımız kamuoyu yoklamaları sonucunda, belde teşkilatı üyeleriyle istişare toplantıları düzenleyerek, MHP Genel Merkezi yöneticileriyle artık fikirlerimizin uyuşmadığı kanaatine vardık. Bu doğrultuda 41 kişi olarak MHP'den, 10 Ekim 2010 tarihinde toplu istifa kararı alarak dilekçeleri MHP Soma İlçe Başkanlığı'na sunduk." dedi.

Siyaset zaman zaman çok sıkıntılı süreçlerden geçtiklerini aktaran Başkan Tuna, "Tavan-taban ilişkisi, hiçbir zaman son bir yıldaki kadar zarar görmedi ve milletin sempatisi hiç bu kadar azalmadı. MHP siyasi hareketinin içindeki taban ve taban yöneticilerine hiçbir zaman kırgın ve dargın olmadım. Onların vatanı ve milleti için ne kadar fedakâr gönüllü ve duygusal arkadaşlar olduklarını biliyorum ve kapım onlara her zaman açık. Hakkımı helâl ediyorum. Kararımızın Avdanlılara ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com