“MHP'dekinin 50 katı bize uygulandı”

“MHP'dekinin 50 katı bize uygulandı”
Saadet Partisi GİK Üyesi Muzaffer Baydar, MHP'deki kaset istifalarının komplolar sonucu ortaya çıktığını söyleyerek, bugün MHP'ye yapılanların 50 katının daha önce Milli Görüş'e uygulandığını belirtti.

Saadet Partisi GİK Üyesi Muzaffer Baydar, MHP'deki kaset istifalarının komplolar sonucu ortaya çıktığını söyleyerek, bugün MHP'ye yapılanların 50 katının daha önce Milli Görüş'e uygulandığını belirtti.

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Muzaffer Baydar, Afyonkarahisar'da salı günü gerçekleştirilecek miting öncesi çalışmaları tamamlamak için kente geldi. Parti il binasında basın toplantısı yapan Baydar, siyasetin 'Namım olsun, şanım, şöhretim yükselsin' diye yapılacak bir iş olmadığını söyledi. Muzaffer Baydar, siyasetçinin; memleketin sorunlarını en ağır şekilde omuzlamış, bunların çözümüne gayret eden, en çileli insan olduğunu ifade etti. Ne var ki, siyasi kulvarda çeşitli partilerin var
olduğuna dikkat çeken Baydar, siyasi partilerin kendilerine bir hedef koyduğunu, amaçlarının ve kadrolarının farklı olduğunu dile getirdi. Baydar, bu kadrolardan birisinin de 40 yılı aşkın süredir ülke siyasetinde söz sahibi olmak isteyen ve icraatları ile 21. yüzyıla damga vuran Milli Görüş kadroları olduğunu belirtti.
Geçen iki hafta içerisinde bir ünlü gazeteciyi televizyonda izlediğini ve günah çıkardığını söyleyen Baydar, gazetecinin 'Biz kullanıldık, biz yanlış yaptık, biz Refah-Yol hükümetine, merhum Erbakan Hoca'ya komplo kurduk' diye kendi ağzından laf ettiğini iletti. Bugün medyanın birtakım komplo teorileri ile çalkalandığını aktaran Baydar, bu çalkantılara MHP'deki istifaları örnek göstererek, o gün bunun belki 50 katı fazlası hile ve komploların Milli Görüş'e uygulandığını ifade etti.
Baydar, o gün Erbakan Hoca'nın şahsında Milli Görüş camiasına yöneltilen bu iftiralar ve komplolar olmasaydı, 4 yıl Milli Görüş iktidarda kalmış olsaydı, emin olun bugünkü sıkıntıların hiçbirisinin yaşanmayacağını söyledi.
Erbakan'ın çok disiplinli, azimli, şuurlu bir teşkilat bıraktığını anlatan Baydar, sözlerini şöyle sürdürdü: 'İşte bu teşkilat, Türkiye'nin geleceğini etkileyecek olan ve Türkiye'nin problemlerini çözerek, yaşanabilir bir Türkiye'yi bir sonraki nesillere bırakacak olan kadrodur. Bugün onun mücadelesini veriyoruz. Bugün azim ile bütün Türkiye çapında kadrolarımız çalışmaktadır. İnşallah bu seçimlerden yüzümüzün akı ile çıkmak istiyoruz.'
Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Celal Altın ise, memleketin çok kritik günlerden geçtiğini ileri sürerek şu ifadelere yer verdi: 'Her geçen gün Türkiye batağa biraz daha saplanmakta, insanlar büyük sıkıntılar içerisinde kıvranmakta, üretim ekonomisi terk edilip tüketim ekonomisine ağırlık verilmek sureti ile bu milletin öz değeri ve üretimi, katma değeri yok edilmek istenmektedir. Netice itibari ile hiçbir şey üretemediğimiz zaman küffara el etek açmak, onlara yalvarmak, onlardan bir dilim ekmek dilenmek için zemin hazırlanmaktadır.' Bu kara günlere dur diyebilmek için elimizdeki ilk fırsatın 12 Haziran genel seçimleri olduğunu anlatan Baydar, sözlerini şöyle tamamladı: 'Biz Milli Görüş teşkilatları olarak her şeyimizi bu yolda harcamak sureti ile memleketimizin bu kötü gidişatına 'dur' demek için çalışma yapmaktayız. Elimizden gelen gayreti göstererek, inanç ve samimiyetle gayretlerimizi göstererek, bu memleketin kurtuluşuna katkıda bulunacağımızdan da eminiz. Artık bu millet öz benliğine susamıştır.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com