MHP’den AKP’ye 10 yıldır yapılamayan yol tepkisi

MHP’den AKP’ye 10 yıldır yapılamayan yol tepkisi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Alim Işık, Kütahya-Simav karayolu Uğurlu Güme mevkiindeki ölüm virajı olarak adlandırılan bölümün yıllardır yapılmaması yüzünden hükümeti eleştiri bombardımanına tuttu.
AKP'nin 10 yıllık iktidar sürecinde Kütahya-Simav karayolu üzerinde Uğurlu Güme mevkiindeki ölüm virajının yapımını tamamlayamadığını ifade eden Işık, “10 yıldır yapılamayan Uğurlu Güme virajı iktidar partisinin bir ayıbıdır. İktidar partisi yetkililerini bu virajı yaparak ayıptan kurtulmaya davet ediyorum” dedi.
Uğurlu Güme virajında gazetecilere açıklamalarda bulunan Işık, Kütahya’nın ulaşım alanında en az yatırım alan il olduğunu söyledi. Hükümetin duble yollardan bahsettiği bir dönemde Kütahya-Simav karayolu üzerindeki Uğurlu Güme virajının 10 yıldır halledilememesinin bir ayıp olarak ortada durduğunu ifade eden Işık, “Söz konusu viraj Kütahya’nın en büyük ilçelerinden biri olan Simav’ı Türkiye ve dünya ile bağlantısını sağlayan ana arterlerden birisi konumundadır. Ne yazık ki bu ana arter üzerinde bulunan Uğurlu Güme virajı 10 yıldır yapılamamıştır. İktidar partisinin milletvekilleri gittikleri her yerde Kütahya’nın yol sorunları ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunuyorlar. İşte şu yol programa alınmış, bu yol programa alınmış diye. Ne yazık ki bir yolu programa alınması tamamlanması için yeterli olmuyor. Eğer o yol için para ayrılmamış ise yol yapılmıyor. Bu durumu yol ve siyaset ile uğraşan herkes bilir. Kütahya’nın iktidar partisine mensup dört milletvekilini bir an önce Uğurlu Güme Mevkiindeki virajın tamamlanması için göreve davet ediyorum” dedi.
Uğurlu Güme halkından Ümit Ulusoy, “Söz konusu viraj toprak kayması sonucu sorun oluşturuyor. Virajın üst tarafı komple alındı. Burası bayağı sıkıntılı bir yer. Burada yaşayan vatandaşlar olarak sorunun en kısa sürede çözüme kavuşmasını bekliyoruz” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com