MHP'den bedelli askerliğe koşullu evet

MHP'den bedelli askerliğe koşullu evet
Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan görüşlerini paylaşan Bahçeli, askerlik süresinin kısaltılmasıyla ilgili beklentilerin de artmasına dikkat çekti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bedelli askerlik ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bahçeli "askerlik sistemi yeniden gözden geçirilmeli ve bedelli askerlikle ilgili talapler değerlendirilmeli" dedi.Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan görüşlerini paylaşan Bahçeli, askerlik süresinin kısaltılmasıyla ilgili beklentilerin de artmasına dikkat çekti.

Artan işteklere karşı duyarsız kalmasının söz konusu olmadığını belirten Bahçeli, "Ancak bedelli askerlikle ilgili artan taleplerin belirli kıstaslar dahilinde karşılanması vatan hizmetine halel getirmemelidir. Öncelikle Anayasa'daki eşitlik ilkesi zedelenmemeli. Öte yandan kamu vicdanı da sarsılmamalı. Ayrıca yapılacak düzenlemeler şehit ailelerimizi, gazilerimizi, terörle mücadele eden kahraman Mehmetçikleri rahatsız etmemeli." diye fikirlerini aktardı.

Bahçeli hükümetin TSK'nın görüşünü ve ihtiyaçlarını ihtiva eden çözüm iradesini Meclis'e getirmesi halinde konuya ilgisiz kalmayacaklarını da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com