MHP'den Osmanlı'ya Ağır Hakaret!

MHP'den Osmanlı'ya Ağır Hakaret!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, hükümeti eleştireyim derken Osmanlı'ya ağır hakaret etti...

MHP Lideri Devlet Bahçeli, 19 Mayıs Mesajı'nda Osmanlı'nın son yönetimini yıllardır CHP'nin kullandığı söylemlerle suçladı. Bahçeli'nin yazılı yaptığı 19 Mayıs mesajında Osmanlı'nın son Vahdettin yönetimi, "Haysiyetsiz, tavizkar, aciz, korkak, pısırık ve sadece kendini düşünen" şeklinde suçlandı.

MHP lideri Devlet Bahçeli, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajın satır aralarında partisini sarsan kaset depremine gönderme yaptı.

Bahçeli AKP'yi suçlarken, Osmanlı'nın Sultan Vahdettin önderliğindeki son yönetimine ağır dille yüklendi:

"Tıpkı bugünkü gibi, o zaman da işbaşında aciz, pısırık, sinmiş, haysiyetsiz, tavizkar, korkak ve yalnızca kendi menfaatlerinden başka bir hedefi olmayan hükümet etme zihniyetinin varlığına rağmen, Türk milleti kendi geleceğini belirlemek amacıyla bizatihi inisiyatif almıştır. Samsun'a çıkan milli mücadele kahramanları vatanın selameti için her türlü riski üstlenmişler ve her bedeli seve seve ödemeye hazır olduklarını duyurmuşlardır. İftiralar yollarından vazgeçirememiş, baskılar yıldıramamış ve tuzaklar durduramamıştır." sözleri ile yüklendi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com