MHP'den TÜSİAD'a Öfke!

MHP'den TÜSİAD'a Öfke!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, TÜSİAD'ın Anayasa önerisine ilişkin, sert eleştiride bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, TÜSİAD'ın Anayasa önerisine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti'nin varlık sebebi olan ve Anayasada ifade edilmiş bulunan değiştirilemeyecek hükümleri değiştirmeyi teşebbüs edenler, ayaklarını denk alsınlar, hadlerini bilsinler" dedi.

MHP Elazığ milletvekili aday adayları tanıtım toplantısına katılmak üzere tarifeli uçakla kentte gelen Didinmez, havaalanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bugün geldiği noktada uluslararası ilişkiler açısından dünya devlet ve milletlerinin karşısındaki itibarının, AK Parti iktidarları tarafından seviyesinin aşağılara çekildiğini öne sürdü.

Genel seçimler sonrası hesap sormak için hazırlıklarını yaptıklarını belirten Didinmez, "MHP, tek başına iktidar olmak suretiyle milletimizin mensuplarıyla beraber huzur, güven, kardeşlik ve barış içerisinde refahın arttırıldığı, zenginliğin adaletle paylaşıldığı, hukuk ilkelerinin en değerli ve öncelikli itibar edilen, kullanılan değerler haline getirildiği bir Türkiye'yi yüce milletimize vaat etmekte ve bunu da başaracağına inanmaktadır" diye konuştu.

TÜSİAD'ın Anayasa Önerisi

Didinmez, bir gazetecinin "TÜSİAD'IN Anayasa önerisini nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu "TÜSİAD, kendi üzerine vazife olmayan işlerle yakinen ilgilenme hastalığından bir türlü kurtulamayan, mahdut (sınırlı) sayıda mensuplarının hak ve hukukunu kolladığı iddiasıyla oluşturulmuş bir kuruluş olmakla beraber, haddi aşmakta, çizmeyi de aşmaktadır. Millet de bu tür anlayışla hareket edenlere er ya da geç bir cevap verir. Türkiye Cumhuriyeti'nin varlık sebebi olan ve Anayasada da ifade edilmiş bulunan değiştirilemeyecek hükümleri değiştirmeyi teşebbüs edenler ayaklarını denk alsınlar, hadlerini bilsinler" yanıtını verdi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com