MHP'den yol eleştirisi

MHP'den yol eleştirisi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Simav İlçe Başkanı Ahmet Çark, iktidarın Simav'daki 8 yıllık icraatını eleştirdi, yerel yöneticileri topa tuttu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Simav İlçe Başkanı Ahmet Çark, iktidarın Simav'daki 8 yıllık icraatını eleştirdi, yerel yöneticileri topa tuttu.
AK Partinin yapımı yılan hikayesine dönen Simav-Kütahya karayolunda 8 yılda 5 kilometre yol yaparak halkı uyuttuğunu vurgulayan MHP Simav İlçe Başkanı Ahmet Çark, yerel yöneticilerinde demeçleriyle vatandaşlar ve özgür basın üzerinde baskı oluşturmaya çalıştığını söyledi.
Yapımına 1985 yılında başlanan 147 kilometrelik Simav-Kütahya karayolunun Simav bölümünde kalan 16 kilometrelik kısmının bir türlü yapılamamasının ilçenin ekonomik, sosyal ve kültürel yönden gelişimini aksattığının altını çizen Ahmet Çark, ”AK Parti, Kütahya'nın başka ilçelerinde duble yollar yaparken Simav-Kütahya karayolunun Simav bölümündeki 16 kilometrelik bölümünün yapımını unuttu. Termal turizm başta olmak üzere ürettiği hormonsuz sebzeleri ilçe dışında pazarlayarak geçimini sağlayan Simav, bozuk yolları nedeniyle istediği gibi gelişemiyor. Termal turizmden yeterince yararlanamıyor. İlçeye bir kez gelen turist bir daha gelmek istemiyor. Bunun son 8 yıllık sorumlusu AK Parti iktidarı ve onun beceriksiz yerel yöneticileridir” şeklinde konuştu.
Simav-Kütahya karayolunun bu güne kadar 5 Cumhurbaşkanı ve 10 hükümet değiştirmesine rağmen halen yapılamamış olmasının sorumlusunun AK Partili yerel yöneticiler olduğunu ileri süren MHP Simav İlçe Başkanı Ahmet Çark, ”Eller yola kavuşurken Simavlı sadece konuşuyor. Simav bu çağda bu yolları hak etmiyor” diye konuştu.
Yapılacak ilk genel seçimde milletin AK Parti iktidarından kurtulacağını ileri süren Çark,”Yapımı yılan hikayesine dönen Simav-Kütahya karayolunun tamamlanması galiba bizim iktidarımıza nasip olacak. İlk genel seçimlerde AK Parti gidecek, MHP iktidar olacak. Halkın sıkıntıları da sona erecek” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com