MHP'li Belediye Başkanı "Evet" Şapkası mı Takacak?

MHP'li Belediye Başkanı "Evet" Şapkası mı Takacak?
Başbakan Erdoğan'ın bugün Kütahya'da yapacağı referandum mitinginde MHP'li Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz'in "evet" şapkası takıp takmayacağı merak ediliyor.

Özel- Başbakan Erdoğan Referandum Mitingi için bugün Kütahya'ya geliyor. Son günlerde AKP'ye yakınlaşmasıyla gündeme gelen MHP'li Şaphane Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz'in ise mitingte 'Evet' şapkası takıp takmayacağı merak ediliyor.

En son CHP Bingöl Yedisu Belediye Başkanı Mehmet Şerif Memioğlu'nun Başbakan Erdoğan'ın Bingöl'deki mitingini üzerinde 'evet' yazan şapkayla dinlemesi; referandumda 'hayır' diyecek MHP'den de 'evet çatlağı' çıkacak mı sorularını gündeme getirdi. Ramazan Yeşildeniz Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı referandum mitinginde 'evet' şapkası takarsa, MHP'den kopup AKP'ye geçmesine de kesin gözüyle bakılacak. AKP İl Teşkilatının ise Şaphane'de 1999 yılından beri belediye başkanlığı yapan Yeşildeniz'in halk üzerinde referandum öncesinde etkili olabileceğini de düşündüğü ifade ediliyor.
AKP İL YÖNETİMİ İLÇE TEŞKİLATINI
YEŞİLDENİZ İÇİN Mİ SİLDİ?
Kamuoyundaki bir diğer söylenti ise; geçtiğimiz günlerde görevine son verilen AKP İlçe Başkanı Fatma Türkeri'nin Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz ile ters düşmesi nedeniyle partiden uzaklaştırıldığı. Uğruna ilçe başkanının görevden alındığı iddia edilen Yeşildeniz, bugün 'evet' şapkası takarsa, Şaphane halkının da 'evet' diyeceği konuşuluyor.
AKP Şaphane İlçe Teşkilatı yöneticilerinin Kütahya İl Başkanlığınca görevden alındığı, Şaphane Belediye Başkanı Ramazan Yeşildeniz'in de partisi MHP'den ihracının gündemde olduğu geçtiğimiz hafta açıklanmıştı.
AKP İl Başkanı Saraçoğlu ise ilçe teşkilatı yöneticilerinin görevden alınma nedeninin 'performans' olduğunu ifade ederek, ''AK Parti İlçe Teşkilatı binamızın faal olarak kullanılmadığını, öngördüğümüz nöbetlerin tutulmadığını ve parti lokalinin açık tutulmadığını tespit ettik. Bu durum iktidar partisi için kabul edilemeyeceğinden ilçe teşkilatımızı görevden almış ve gerekli tebliğleri yapmış bulunmaktayız'' şeklinde açıklama yapmıştı. (AkisGazetesi.com)

AKP İLÇE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI... 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com