MHP'li belediyeden şoke eden broşür!

MHP'li belediyeden şoke eden broşür!
MHP'li belediye su makbuzu arasında hayır broşürü dağıttı, vatandaşlar suç duyurusunda bulundu...

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde vatandaşlar, su makbuzları arasında broşürle referanduma 'hayır' propagandası yapıldığı iddiası ile belediye hakkında suç duyurusunda bulundu.
MHP'li belediye hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunan Muzaffer Bal, halası Hanife Topçu'ya ait su faturasını ödemek amacıyla Dinar Belediye Başkanlığı Su İşleri'ne gittiğinde broşürün eline tutuşturulduğunu söyledi. Bal, 'Faturayı vererek ödeme yaptım. İşleri yapan memur makbuzla birlikte bana bir şeyler verdi. Sonradan bir broşür olduğunu fark ettim. İçini açıp baktığımda MHP'nin broşürü çıktı. İçerisine baktığımda referanduma 'hayır' denmesi gerektiğini anlatan 4-5 sayfa yazı ve son sayfasında hayır mührünü gösteren bir resim vardı.' dedi.

Kendisi gibi su parası ödemeye gelen vatandaşlara da aynı şekilde broşür verildiğini gördüğünü kaydeden Bal, vatandaşlara referandumda 'hayır' oyu verilmesi konusunda propaganda yapıldığı iddiası ile savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti. Bal, 'Belediye, bir kamu kurumu olup hiç bir siyasi partinin güdümünde olamaz. Ayrıca, seçim kanununa göre belediye memurlarının bu şekilde görev başındayken siyasi içerikli propaganda yapmasına nasıl izin veriliyor.' diye konuştu.

Konu hakkında görüşlerini ifade eden Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, broşür olayından haberi olmadığı gibi belediyenin de böyle bir broşür bastırmadığını söyledi. Acar, 'Çarşıda, pazarda 'hayır' ve 'evet' olan el ilanları, afişler var. Kahvede soruluyor, tartışılıyor bu konu. Vatandaş, birisi getirip koymuş olabilir. Burada kasıt vardır, kesinlikle personelimizin broşür dağıtması gibi bir olay sözkonusu değildir.' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com