MHP'li Metin Belek'ten Saraçoğlu'na ağır eleştiri

MHP'li Metin Belek'ten Saraçoğlu'na ağır eleştiri
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Merkez İlçe Başkanı Metin Belek, AKP Kütahya Belediye Başkan Adayı Kamil Saraçoğlu'nu, "11 yıldır icraat makamında olan ancak Kütahya'ya hiçbir katkısı olmayan zevat bugünlerde sağda solda boy göstermeye başladı" ş

MHP Kütahya Belediye Başkan Adayı Alim Işık'a halkın büyük bir teveccüh gösterdiğini dile getiren Belek, "11 yıldır İcraat makamında olacaksınız hala daha laf üreteceksiniz. Kütahya’mıza hiçbir katkısı olmayan zevat kalkmış bugün Belediye Başkanı Adayıyım diye sağda solda boy göstermeye başladı. Aynaya bakmadan, kendini tartmadan dayanaksız mesnetsiz bir şekilde Milletvekilimiz ve Belediye Başkan Adayımız Alim Işık’a laf atmaktadırlar. Kamil Saraçoğlu yıllardır başında bulunduğu partiyi doğru dürüst idare edememiş kendisi ve etrafındaki bazı şahıslarla her işin başında biz olmalıyız egosuyla mevki makamları zihinlerinde parsellemiş ve kendilerinin dışında hiçbir partilisine de bu makam ve mevkilere aday olma hakkı ve şansı tanımamıştır. Yaptığı bir açılamada Belediye Başkan Adayımız Alim Işık Hakkında 'Belediye başkan yardımcılıklarını şimdiden tespit edip buraları o kişilere parselledi” ifadesini kullanmaktadır. AK Parti İl Başkanlığından beri Akıllarını fikirlerini parsel, parselleme, satma ile sürekli meşgul edince böyle bir bilinç altının tezahürü olarak bu cümlenin ortaya çıkması çok normaldir. Belediye seçimlerini Alim Işık’ın kazandığını öngörüp yardımcılarının kimler olacağı konusunu tartışmaya açmak istemeleri bizim açımızdan son derece sevindiricidir. Kamil Saraçoğlu AK Parti içerisinde anti demokratik uygulamaların müsebbibi ve baş sorumlusu olarak değerlendirilmektedir. Kendisi önce şu soruların cevaplarını kamuoyuna vermelidir.
AK Parti Belediye Başkanı aday adaylığı sürecinde kendisine sürecin neresinde ve nasıl bir konum belirlemiştir?.10 yıl önce Belediye Başkan Adaylığı tespitinde 13 artı bir formülüyle Başkan adayı tespit eden Ak Partinin uygulamasını 5 artı bir formülü ile kendisine örnek mi almıştır. Bunca zamandır mevcut Belediye Başkanı Başarısız olsun da yerine ben geçeyim anlayışıyla mı bulunduğunuz makamı işgal ettiniz?.Belediye Başkanlığına aday olabilecek kadar bilgi ve proje birikiminiz vardı da bunları kamu oyu ve belediye başkanı ile paylaşıp Kütahya’nın gelişimine niçin katkı sağlamadınız?.Niçin Belediye başkanını yaptığı yanlış uygulamalarda ikaz edip uyarmadınız? Katkı sağlamadınız?. Milletvekilimiz ve Belediye Başkan Adayımız Alim Işık, 'seçim sürecinin centilmence nezaket çerçevesinde geçmesi' temennisi hatırlatarak dedikodu ve laf üretme atölyesi olarak çalışmayı bırakıp saygı çerçevesinde siyaset yapmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com