MHP'li Tanrıkulu'dan Candan Erçetin'e tepki

MHP'li Tanrıkulu'dan Candan Erçetin'e tepki
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, sanatçı Candan Erçetin’in Tunceli’de bir özel harekat polisinin silahının namlusuna karanfil takmasını eleştirerek, "Namlunun ucuna karanfil takarak barışın ge
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Denizli İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. 20 Nisan’da İzmir’de düzenlenecek mitingle ilgili olarak Denizli İl Teşkilatı ile bir araya gelen Tanrıkulu, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Silivri’de devam eden Ergenekon davasını “tiyatro” olarak nitelendiren Tanrıkulu, "8 Nisan’da çıkan olaylar nedeniyle mahkemenin karar alma sürecini de etkiliyor.

Biz bu davaları başından beri tiyatro olarak niteliyoruz. Silivri’de yapılan duruşmalar sanık durumundakilerin baştan yargılanıp kabul edildiği bir önyargıyla yargılandıkları ve mahkemenin kararını önceden verdiği duruşmalara dönüştü. Bu davayla ilgili generaller, Genelkurmay başkanlarının tanıklığı kabul edilmedi. Ancak gizli tanık adı altında birçok kişi mahkemece tanık olarak kabul edildi. Gayriciddi bir durum söz konusu. Biz Silivri’yi bir hukuk cinayeti olarak görüyoruz” dedi.
 
“AKİL ADAMLAR ÖNCE DOĞUDAKİLERİ İKNA ETSİN”
 
Çözüm sürecinde oluşturulan 63 kişilik ’akil adamlar’ heyetine de değinen Tanrıkulu, "Bu akil insanlar neyi anlatacaklar? Süreç dedikleri bu gelişmelerin neresinde vardılar. İmralı ya da Kandil görüşmelerinin içindeler miydi? Beni bana nasıl anlatacaklar? Ben merak ediyorum. Bu insanlar Denizli’ye geldiklerinde evladını terör olaylarında şehit veren aileler veya gazi olanlar karşılarına çıktığında, üç soru sorduğu zaman bu kişiler kimleri ikna edecek? Bu kişiler önce gitsinler, Doğu ve Güneydoğu’dakileri ikna etsinler. Niye Ege ve Karadeniz’e gelip ikna etmeye çalışıyorlar? Bu çok enteresan bir durum. Baştan aşağı yanlış. Teşkil edilen bu 63 kişi de apayrı bir fiyasko insanlar" diye konuştu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Tunceli’ye konser vermek için giden ve burada bir özel harekat polisinin silahının namlusuna karanfil takan Candan Erçetin’e de imalı göndermede bulundu. Tanrıkulu, "Geçen televizyonda gördük. Bir şarkıcı bir bölgeye gitti. Namluya karanfil takarak barış geleceğini zannediyor bu aklıevveller. İnşallah sürecin sonunda herhangi bir akıl tutulmasıyla karşılaşmadan Türk milletinin aklına uyarak hükümet de buradan pay çıkarır da gerçeklerle karşılaşıp, pişmanlık duyup nedamet getirir" dedi. Tanrıkulu, daha sonra MHP’li yöneticilerle toplantı yaptı.(IUK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com