MHP'li Vekil Adayı Hüngür Hüngür Ağladı

MHP'li Vekil Adayı Hüngür Hüngür Ağladı
MHP'de listenin 2. sırasından 7. sırasına kaydırılan milletvekili ağladı...

12 Haziran'da yapılacakgenel seçimlerde partisince Adana'dan 7. sıra milletvekili adayı olarakgösterilen MHP Adana milletvekili Kürşat Atılgan, Akdeniz TV'de katıldığı canlı yayında gözyaşlarını tutamadı.

MHP'nin 'baba partisi' olduğunu vurgulaya nAtılgan, seçim sürecinde haksızlığa uğradığını vurguladı. Programı güçlükletamamlayan Atılgan, MHP'den de istifa etmeyi de düşünmediğini söyledi.

Adana'da Akdeniz Televizyonu'nda ekranlara gelen 'Sürmanşet' adlı programda Yüksel Evsen'in sorularını yanıtlayan Atılgan, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Evsen'in, "Recai Yıldırım'ın sizi listeyeyazdırmadığı yönünde iddialar var. Bunu nasıl değerlendireceksiniz?" şeklindeki soruya Atılgan şu yanıtı verdi:

"Bunlar benim dışımdaki şeyler. Benhazırlanan listenin 7. sırasındaydım ancak yaşanan son gelişmelerin ardından 6.sıraya yükseltildim. Bir milletvekili olarak, kimin listeyi nasıl ve ne şekildeyaptığı konusunda açıkça çok fazla ilgilenmedim."

Bir muhalefet milletvekili olarak yaptıklarının ortada olduğuna dikkat çeken Atılgan, listeyle ilgilenen biri olmadığını, 4yıllık zaman diliminde elinden gelen gayreti ortaya koyduğunu ve takdirin de Adana kamuoyunda olduğunu vurguladı. Atılgan, "Eğer ki, Kürşat Atılgan siyasette hoş bir sada bırakabildiyse ne mutlu bana. Bu durum benim için bir övünç kaynağıdır" ifadesini kullandı.

Listelerin açıklanması ve birtakım iddialarıngündeme gelmesinin ardından, konuyla ilgili olarak Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı'na haber gönderdiğini anlatan Atılgan, "İstifa etmeyi düşündüğümü bizzat kendisine ilettim ancak davama zarar vermemek içinşimdilik istifa etmediğimin de altını çizdim" diye konuştu.

12 Haziran genel seçimlerinin ardından da MHP'den istifa etmeyeceğini kaydeden Atılgan, "Bu parti benim babamın partisi. Ben bu partiye ilk defa 1965 yılında girdim. Babam, MHP öncesinde MÇP'nin de ilçebaşkanıydı. Babam bu partiye ve davaya hizmet ederken biz de ona eşlik ettik. Ailemin tüm fertleri, bu davanın isimsiz kahramanları olarak hayatlarını geçirdi. Ailede milletvekilliği yapmış olan tek kişi benim. Bundan sonra da isimsiz bir kahraman olarak partime ve bu davaya hizmet etmeye devam edeceğim" dedi.

Konuşması esnasında gözleri dolan Atılgan, program yapımcısı Yüksel Evsen'den kendini toparlaması için süre istedi ancak gözyaşlarına hakim olamayınca sözleri boğazında düğümlendi. Gözlerinin dolması üzerine program moderator Yüksel Evsen Atılgan'a bunun nedenini sorunca MHP'li milletvekili gözyaşlarını tutamadı. Atılgan, programı hüzünlü bir şekilde tamamladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com