MHP'li vekil mahkeme salonunun orta yerinde soyundu!

MHP'li vekil mahkeme salonunun orta yerinde soyundu!
Ömrünü PKK terör örgütü ile mücadeleye adamış MHP'li vekil Engin Alan'ı mahkeme salonunun orta yerinde soyundurdular.
Balyoz davasında 18 yıl hapis cezasına çarptırılan Engin Alan, 28 Şubat davasında da tutuklu bulunuyor. Bu dava için her gün Sincan Cezaevi'nden Ankara Adliyesi'ne getiriliyor. Efsanevi komutan MHP milletvekili Engin Alan 2 gün önce çıkarıldığı  28 Şubat davasında mahkeme salonunun orta yerinde üstünü değiştirdi. 
 
Alan üzerinden çıkardığı gömleğini jandarmalara gösterdi, aradaki korkulukların üzerine koydu, sonra eşinin getirdiği poşetten bir gömlek aldı. Yine jandarmalara gösterip, giydi. Kravat için de aynı işlemi yaptı. En sonunda çıkardığı kirli gömlek ve kravatı boşalan poşete koyup, eşi Nevin Alan'a ulaştırdı.
 
Efsanevi komutanı bu duruma düşüren neden ise Sincan Cezaevi'nde, her eşyadan 2 taneye izin veriliyor. Aileler yenisini getirip, kirlilerini ancak öyle alıyor. Engin Paşa Pazartesi gününden beri duruşmaya geldiği için eşi Sincan Cezaevi'ne gidip, yeni gömlek götürüp, kirlileri alamadı. Çareyi temiz gömleği duruşma salonuna getirmede buldu. Değişimi jandarmaların gözetimi altında yapması gerektiği için de ortaya tuhaf, bir o kadar acı bu görüntü çıktı.
 
Bir başka yürek burkan olayda hem Balyoz'dan, hem de 28 Şubat'tan tutuklu Çetin Doğan'ın durumu. 28 Şubat duruşması için geçici olarak Silivri'den Sincan'a nakledildi. Beraberinde her eşyadan 2 tane getirdi. Ancak ayakkabılarından birisinin içindeki demir, arama cihazında ötünce, o ayakkabı Sincan'a alınmadı. Eşi Nilgün Doğan hemen gidip, demirsiz yeni bir ayakkabı satın aldı. Bunu Pazartesi günkü duruşmada eşine vermek için çırpındı, ama olmadı. Gün boyu elinde ayakkabı poşetiyle oradan oraya koşturan Nilgün Doğan'a, "Cumartesi günü Sincan Cezaevine getirin" dendi. 
 
Engin Alan "Hukuka inancım sıfır... Adalete inancım sıfır... Hiçbir duygum yok. Bu nereye kadar gider, artık benim değil tüm Türkiye’nin düşünmesi gereken bir sorun." dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com