MHP'li vekilden AKP'ye sert eleştiri

MHP'li vekilden AKP'ye sert eleştiri
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın izlediği politikaların hangi amaca hizmet ettiğinin belli olmadığını belirterek, "İsyancıları cesaretlendirmiş, isyanı güçlendirmiş ve PKK'nin ve Barzani'nin önünü açmıştır" iddiasın

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın izlediği politikaların hangi amaca hizmet ettiğinin belli olmadığını belirterek, "İsyancıları cesaretlendirmiş, isyanı güçlendirmiş ve PKK'nin ve Barzani'nin önünü açmıştır" iddiasında bulundu.

TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Yeniçeri, AKP'nin yerel yönetimler komisyonun raporunu eleştirdi. Bu görüşlerin bölücülük fitnesine katkı sağlamaktan başka bir işe yaramayacağını ifade eden Yeniçeri, şunları söyledi:

"AKP'li yerel yönetimler komisyonunun kamuoyuna açıkladığı yerel yönetimle ilgili görüşlerin bölücülük fitnesine akaryakıt sağlamaktan başka bir yararı olmayacaktır. Türkiye'nin varlığına, birliğine, bütünlüğüne ve barışına hizmet etmeyecek hiçbir projenin geleceği olamaz."

AKP'nin komşularla sıfır sorun sloganı ile başlattığı politikaların tamamen iflas ettiğini vurgulayan Yeniçeri, "Türkiye'nin Irak ve Suriye sınırları boyunca terörist unsurlar tarafından çerçevelenmiş bir ülke konumuna geldi"
 diyerek şöyle devam etti:

"AKP Suriye'de yaratılan iç savaş ve kargaşa sırasında Suriyeli muhaliflere kucak açtı ve onları örgütledi. Barzani'nin ise Suriyeli Kürt grupları Erbil'de topladı. Kuzey Suriye'de Türkiye'ye sınır bölgelerdeki kentler fiilen PKK kontrolüne geçti. Erdoğan'ın izlediği ve hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan, bölge ve tarihi gerçeklerinden uzak Suriye politikası isyancıları cesaretlendirmiş, isyanı güçlendirmiş ve PKK'nin ve Barzani'nin önünü açmıştır. Bölgede bugün her zamankinden çok daha fazla Bağımsız ve birleşik Kürdistan tehlikesi ortaya çıkmış bulunmaktadır."

Kuzey Irak'ta Barzani yönetiminin oluşması ve Kuzey Irak Kürdistanı'nın güçlenmesine ABD'nin destek verdiğini ifade eden Yeniçeri, AKP iktidarının yürüttüğü "Kürt-Demokratik açılım" politikalarının ve uygulamalarının PKK-KCK'nın amacına hizmet ettiğini iddia etti.

Kaynak: anka

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com