MHP'li vekilden şaşırtacak sözler! /VİDEO

MHP'li vekilden şaşırtacak sözler! /VİDEO
MHP'li vekilin terör örgütü ile mücadelede demokratik açılıma yatkın sözleri parti içersinde çok tartışılcağa benziyor...

24 şehit verdiğimiz Çukurca'daki baskından sonra, televizyonlardaki tartışma programlarının ana gündemi hain saldırı haline geldi.

Bu akşam CNN Türk'te yayınlanan Ahmet Hakan Çoşkun'un hazırlayıp sunduğu Tarafsız Bölge'ye konuk olan MHP'nin Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, kimlik meslesinden demokratik açılama hatta ana dil sorunan varıncaya değin partisinin kırmızı çizgileri olarak tanımlanan pek çok konuda yaptığı değerlendirmelerle izleyenleri şaşıttı.

VİDEO HAZIRLANIYOR!

Programın diğer konuklarından Psikyatrist Erol Gökan'nın, "Sinan Bey'in  'demokratik açlım'dan elde edilen kazanımlar sahip çıkmasına çok memnum" sözülerime MHP'li vekilden herhangi bir tepki gelmemesi, Demokratik Açılımı "Vatanı Parçalama ve Bölme Açılımı" olarak tanımlayan partisi tarafından nasıl karşılanacağı yeni bir merak konusu haline geldi.

HİÇBİR TEK BAŞINA ASKERİ ÇÖZÜM OLSUN DEMEDİM

MHP vekil Sinan Ogan şöyle konuştu:

"Ben hiçbir zaman tek başına askeri çözümler olsun, bütün demokratik adımlar geri alınsın demedim. Demokratikleşme adımları bütün Türkiye için devam etmeli. Olağanüstü hal sadece belli bir bölgede ve terörün bitirilmesi için uygulanmalıdır. İstanbul'da neden uygulansın. Olağanüstü hali uygulamak demek sen niye Kürtsün niye Kürtçe konuşuyorsun demek değildir. Olağanüstü hal teröre karşı daha etkin çözümleri ve daha etkin başarıyı getirir. Meselenin bu yönüne bakmak lazım, olayı başka yöne götürmenin manası yok."

KÜRTÇE KONUŞULMALI

"Kimlik meselesi çok önemlidir. Bugün kim diyebilir sen niye Kürtsin Kürtçe konuşyorsun diye. Bugün bundan geri adım atalım diyen var mı. Zaten Türkiye bu anlamda üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Bunu yalnız belli bir zümreye değil, demokratikleşmeyi bütün Türkiye'ye uygulamak lazım. Ama bunu yaparken de oaradaki toplumu rehin almış bir terör örgütüne gelseni kuçaklayayım diyemezsin. Elinde silah olan adama silah uzatamazsın. İlk önce o silahı alaman lazım onun içinde etkin bir mücadele yöntemi gerekiyor. Bunun silahlı boyutu olduğu kadar finansal boyutu da olmalıdır. Bunun finansal boyutu kadar, dış ülkelerle olan ilişki boyutu da vardır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com