MHP’li Vekil’den şok iddialar

MHP’li Vekil’den şok iddialar
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, çözüm süreciyle ilgili olarak, "Kendi kaderini tayin hakkından’ bahsediliyor.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, çözüm süreciyle ilgili olarak, "Kendi kaderini tayin hakkından’ bahsediliyor. Türkiye’ye bu süreç olumlu olarak pazarlanıyor. Bu nasıl aymazlık, gaflettir? PKK, vergi adı altında haraç topluyor. PKK’ya katılımlar artıyor. Çözüm, bu milleti bölmek midir" dedi.

Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Abdullah Öcalan’ın, AKP sayesinde ’politik lider gibi olduğunu’ savunarak, TÜSİAD’ın çözüm sürecine destek beyanında bulunduğunu söyledi. Vural, "Çözüm nedir? Bu çözümün sonunda nereye varılacaktır? Çıkın bunu millete anlatın" dedi.

Çözüm sürecine ilişkin değerlendirmede bulunan Vural, gelinen tablonun utanç verici olduğunu ifade etti. AKP ve PKK’nın çözüm ortakları olarak bu süreçte toprakların bir kısmını ’Kuzey Kürdistan’ olarak tanımladığını iddia eden Vural, "Kendi kaderini tayin hakkından’ bahsediliyor. Türkiye’ye bu süreç olumlu olarak pazarlanıyor. Bu nasıl aymazlık, gaflettir? PKK, vergi adı altında haraç topluyor. PKK’ya katılımlar artıyor. Çözüm, bu milleti bölmek midir? Bu vatanı ’Kürdistan’ diye parçalamak mıdır? Çözüm, PKK çözümü olarak sunulmaktadır. Benim topraklarımı ’Kürdistan’ diye tanımlayanlara bir sözünüz yok mu? Kimsenin gıkı çıkmıyor. ’Analar ağlamasın’ diye çıktığınız yolda, Anadolu’yu, vatan toprağını ağlatıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

’Kürdistan’a özerklik, Öcalan’a özgürlük’ söylemlerine cevap verilmediğine işaret eden Vural, "Kendi kaderini tayinden bahsedilirken nerede bu Başbakan? Süt dökmüş kedi gibi. Başbakan bıraksın milletin tava tenceresini, ’Öcalan’a özgürlük’ diyenlerle mücadele etsin" dedi.

’Taksim’de destan yazdığını’ söyleyen Erdoğan’ın ’Doğu ve Güneydoğu’yu PKK’ya teslim ettiği’ iddia eden Vural, PKK’nın orada destan yazdığını ve bunun bir rezalet olduğunu dile getirdi. Cizre’de PKK’nın ’polis gücü oluşturmasına’ yönelik iddiaları değerlendiren Vural, "Çözümün adı PKK’ya teslimiyettir. AKP, PKK’ya teslim olmuştur. Bölge, PKK’ya teslim edilmiştir" şeklinde konuştu.
 

Vural, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Aslında bu şiiri besteleyip okusan sana uyun bir marş olur. Beraber yürüdün sen Bush ve Obama ile, bana her şey BOP’u hatırlatıyor, beraber icat ettiniz ampulü, bana İsrail’in yedi başlı şamdanını hatırlatıyor. Beraber hançerledin sen bu milleti, bana Yahudi cesaret madalyasını hatırlatıyor, beraber yedirdin bu milletin kaynaklarını, bana sıcak paracıları hatırlatıyor. Beraber bölmeyi planladın PKK’yla, bana Habur’u, Oslo’yu hatırlatıyor, beraber pazarladın ihaneti akillerle, bana Sevr’in nasihatçilerini hatırlatıyor, her şey bana Erdoğan’ı hatırlatıyor."(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com