MHP’li Vural’dan çok sert “İmralı” çıkışı

MHP’li Vural’dan çok sert “İmralı” çıkışı
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan ile gerçekleştirilen görüşmelerle ilgili olarak, "Ne zamandır milli irade yerine terörist başının iradesi geçer akçe olmuş" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Vural, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, terör örgütüyle yürütülen görüşmelerde örgütün taleplerinin yerine getirilmesi için AKP, CHP ve BDP'nin koalisyon yaptığını ileri sürdü.
 
PKK ve terör vesayetinin siyasi partileri kuşattığını söyleyen Vural, "Demokrasi PKK'nın prangasından kurtulmadığı sürece gerçek anlamda millet egemenliğini, demokrasiyi, insan haklarını geliştirmemiz mümkün değildir" şeklinde konuştu.
 
Vural, milletin iktidara hür iradesiyle oy verdiğini, silahın egemenliğine dayalı çözüm için oy vermediğini söyledi.
 
Vural, Başbakan Erdoğan'ın danışmanı Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan'ın Öcalan ile görüşülmesi için baskı yapıldığını söylediğini ve "PKK totaliter, şiddeti kutsayan örgüttür" dediğini hatırlatarak, "Bunlar PKK'yı, Kanarya Sevenler Derneği zannediyorlar. Bu kılavuzlarla Türkiye'nin getirildiği nokta bu" dedi.
 
“NE ZAMANDIR YOL HARİTASINI İMRALI ÇİZER OLDU”
 
Yürütülen görüşmelerle terör örgütünün meşrulaştırıldığını savunan Vural, "İmralı'da gardiyanların muhatabı olan birisi, şimdi Başbakan'ın muhatabı oluyor. Ne zamandır milli irade yerine terörist başının iradesi geçer akçe olmuş, ne zamandır İmralı yol haritası çizer olmuştur" diye konuştu.
 
“BU ÜLKEDE TEK RACONU MİLLET KESER”

 
Akdoğan'ın, “Kandil Öcalan'a racon kesiyor" dediğini ve Öcalan'ın lehinde tavır oluşturduğunu kaydeden Vural, "Bu ülkede tek raconu millet keser" ifadesini kullandı.
 
Vural, Başbakan Erdoğan'ın milleti kandırmaya çalıştığını da öne sürerek, "Devletle hükümetin başka olduğunu söylüyor. Görüşmeleri siyasetin yapmadığını söylüyor. Devleti sen yönetmiyor musun, başkaları mı yönetiyor? O zaman duble yolları da sen yapmadın, Karayolları Genel Müdürlüğü yaptı. Toplu konutları TOKİ yaptı, santralleri DSİ yaptı. Milletin aklıyla alay etmeyin. Zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkma, biraz mert olun. Bu zırvalar tevil götürmez. Terör bitsin ama terör biterken Türkiye ve Türk milleti bitmesin" diye konuştu.
 
MHP'nin pazarlık yapıldığı iddialarında ısrarlı olduğu, Başbakan Erdoğan'ın ise terör örgütü liderine ev hapsinin söz konusu olmadığı yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine Vural, milletin Öcalan'a af getirecek sürece hazırlandığını iddia etti. Vural, "Ne yapıyorlar, çay mı içiyorlar, kahve mi içiyorlar, pişpirik mi oynuyorlar? Sayın Başbakan PKK ile dört kere görüştüklerini söyleyenleri şerefsizlikle suçlamıştı, ne oldu. Dokunulmazlıklar kaldırılacaktı, ne oldu" dedi.
 
Vural, TBMM Başkanlığı'na bugün yasa dışı dinlemelerle ilgili araştırma komisyonu kurulması yönünde önerge vereceklerini de söyledi. Dinlemeleri iktidarın kendi derin devletinin yaptığını ileri süren Vural, "Sorun, kamu erkini kullananların yaptığı dinleme, izleme ve gözetlemelerdir" dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com