MHP'li Yalçın AKP'ye ateş püskürdü

MHP'li Yalçın AKP'ye ateş püskürdü
MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, “İşçinin, memurun, esnafın alım gücünün düştüğünü belirterek, hayat pahalılığı yüzünden yoksulların sayısının endişe verici şekilde arttığını belirtti.

Dış politikada tam bir karmaşanın hakim olduğunu kaydeden Yalçın, “Suriye, İran, Irak ve Kıbrıs gibi konularda yürütülen politikalar, Türkiye’nin menfaatlerini zedelemiştir” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, MHP’nin Sivas İl Kongresi'nde yaptığı konuşmasında, Türkiye’nin AKP tarafından kötü yönetildiğini savunarak, suni istikrar yaratıldığını belirtti. Yalçın, “İşçinin, memurun, esnafın alım gücü düşmüş, hayat pahalılığı yüzünden yoksul milyonların sayısı endişe verici şekilde artmıştır. 10 milyona yakın emeklinin durumu içler acısıdır. Üniversite bitiren gençlerimiz KPSS sınavlarında başarılı oldukları hâlde iş bulamazken, yandaşlar devlet kurumlarında istihdam edilmektedir” dedi.

Türkiye’de son on yılda sosyal adaletin ölümcül yara aldığını öne süren Yalçın, AKP’nin, oyalayıcı ve yalancı vaatlerle okyanus ötesine kurduğu köprüden milleti ve devleti bilinmezliğe sürükleyerek, karanlık projeleri taşımaya devam ettiğini öne sürdü.

Dış politikada tam bir karmaşanın hakim olduğunu kaydeden Yalçın, “Suriye, İran, Irak ve Kıbrıs gibi konularda yürütülen politikalar, Türkiye’nin menfaatlerini zedelemiştir. İktidarın aczi karşısında Türkiye üzerindeki dış baskılar yoğunlaşmış, NATO üyeliği istismar edilen ülkemiz, özellikle Batı dünyasının Suriye’yle ilgili planları doğrultusunda bölgede telafisi ve tamiri güç zararlara yol açacak bir misyona zorlanmıştır” değerlendirmesinde bulundu.

“AKP RADİKAL DEĞEŞİKLİKLER PEŞİNDE”

AKP’nin, “açılım”dan yüz bularak etnik ayrımcılık sevdasına düşen bölücü örgütün talepleri doğrultusunda radikal değişiklikler peşinde olduğunu savunan Yalçın, sözlerine şöyle devam etti:

“Ne yazık ki Cumhuriyet Türkiye’si bugün tarihinin en büyük bölünme tehdidi ile karşı karşıyadır. MHP, Sivas Kongresi ve Birinci TBMM’nin ruhunu dünya durdukça yaşatmayı kutsal görev bilen bir siyasi harekettir. Kongrelerimiz, tarihin üzerimize yüklediği sorumluluğa yakışır ciddiyet ve coşku içinde cereyan etmektedir. Partimiz, kongre süreci dolayısıyla yeniden silkinme ve millî iradenin şahlanış hamlesini başlatmıştır. Kongrelerimize, milletimizle birlikte hayata geçireceğimiz bu hamlenin şevk ve bilinci hâkimdir. O sebeple, kongre sürecini başarıyla tamamlayacak olan MHP’ye aziz milletimizin vereceği destek, hem ülkemizin güncel sorunlarının çözümü için, hem millî hâkimiyetin devamı ve millî iradenin tecellisi için çok önemlidir. Sivas İl Kongremiz dolayısıyla bir kez daha Türk milletinin bütün değerleriyle sonsuza kadar yaşatılması azmini bütün Türkiye ve dünya kamuoyuna ilan ediyoruz. 'Dünya durdukça Türkiye ve Türklük bir bütün olarak yaşayacaktır' diyoruz.”

"SİVAS’TA ALINAN KARARLAR ORTADAN KALDIRILAMAYACAK"

MHP’nin, Türk milletini meydana getiren bütün unsurların yer aldığı Sivas Kongresi’nin ruhunu yaşatmaya kararlı ve yeminli olduğunu belirten Yalçın, ne anayasada yapılmak istenen değişikliklerin, ne de AKP hükümetinin devletin en temel kurumlarını sarsan uygulamalarının, millet temsilcilerinin 93 yıl önce Sivas’ta aldığı kararları ortadan kaldıramayacağını söyledi. MHP’nin bin yılık kardeşliğinin, büyük fedakârlıkların ve zorluklarla kazanılan bağımsızlığının, milli egemenliği ortadan kaldırılmasına izin vermeyeceğini söyleyen Yalçın, “Milletimizi huzurlu, mutlu ve esenlik dolu bir geleceğe birliğini koruyarak ulaştırma ülkümüze, devam etmekte olan kongre sürecinin tamamlanmasıyla büyük bir adım daha atarak yaklaşmış olacağız” dedi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com