MHP'li Yeniçeri:

MHPli Yeniçeri:
"Ortada olan onca delille ilgili hesap vermesi gerekenlerin 'hırsız yeğin olunca ev sahibini bastırır' misali hesap sormaya kalkışmaları ibret vericidir"

TBMM (AA) - MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, "Ortada olan onca delille ilgili hesap vermesi gerekenlerin 'hırsız yeğin olunca ev sahibini bastırır' misali hesap sormaya kalkışmaları ibret vericidir" dedi.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "yolsuzluk ya da rüşveti yeniden tanımlamaya kalkmanın eski tanımla sorun yaşayanların işi olacağını" söyledi.

"Bu bir çeşit yolsuzluğun yolsuzluk olmadığını savunmaya kalkmaktır" ifadesini kullanan Yeniçeri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "kendi oğlunun ve bakanların çocuklarının savcılara dava açacağını söylediğini" belirti. Yeniçeri, "Miting alanlarında savcıları yerden yere vurup hedef gösteren Tayyip Erdoğan, bu defa da savcıları dava açmakla tehdit ediyor. Yargının kararlarına uymayan, yargıyı işletmeyen ve savcılar üzerinden yargıyı tehdit eden bir iktidarla Türkiye karşı karşıyadır. Ortada olan onca delille ilgili hesap vermesi gerekenlerin 'hırsız yeğin olunca ev sahibini bastırır' misali hesap sormaya kalkışmaları ibret vericidir" dedi.

Yeniçeri, Kabataş'ta başörtülü bir kadına yönelik iddialarla ilgili görüntülere ilişkin bir soru üzerine, şunları söyledi:

"Bizim insanımızın türbanlılara ya da başı açık insanlara karşı sayın Başbakan'ın ifade ettiği gibi hakarette bulunmaları söz konusu değil. Böyle bir hakaret varmış gibi göstererek yandaşlarını bir araya getirmeye çalışıyor. Başbakan'ın her konuşması provokatif, kışkırtıcı olarak gerçekleşiyor. Türkiye'de en fazla sağduyuyu, halim selim davranmayı önerecek olan Başbakan bunun tersini yapıyor."

Eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın tahliye edilmesiyle ilgili bir soruya Yeniçeri, "Kendisine muhtemelen önümüzdeki günlerde devlet övünç madalyası da verilirse şaşırmayın. Mehmet Ali Ağca, 'beni buradan çıkarmazsanız konuşacağım' demişti ve 10 gün sonra bir biçimde hapishaneden kaçtı" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com