MHP'li Yeniçeri'den 4+4+4 eleştirisi

MHP'li Yeniçeri'den 4+4+4 eleştirisi
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Hükümete sert çıktı...

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, “Her getirdiğiniz tasarının ya bir tarafı eksik ya bir tarafı fazla. Onun için de tasarı kendisini tasarlayacak durumda değil. Gelip komisyon basıyorsunuz, dayakla sopayla yasa geçirmeye çalışıyorsunuz” dedi.

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısının 12. maddesi üzerinde söz aldı. Yeniçeri, AKP’nin tutumunu eleştirerek, “Her getirdiğiniz tasarının ya bir tarafı eksik ya bir tarafı fazla. Onun için de tasarı kendisini tasarlayacak durumda değil. Ve sonradan sürekli değişikliklerle bunların içinden çıkmaya çalışıyorsunuz. Açın kulaklarınızı,biraz yüreğinizi açın. Ama öyle yapmıyorsunuz, gelip komisyon basıyorsunuz, dayakla sopayla yasa geçirmeye çalışıyorsunuz” dedi.

AKP’NİN 12. MADDE ÜZERİNDE VERDİĞİ ÖNERGE KABUL EDİLDİ

AKP’nin 12. madde üzerinde verdiği önerge kabul edildi. Kabul edilen önergenin gerekçesinde, tarafların bilirkişi seçiminde anlaşamamaları halinde bilirkişinin kura yoluyla belirlenmesine dair değişiklik yapılması ve bu kuranın usulünün belirlenmesinin amaçlandığı belirtildi.

Meclis Genel Kurulu’nda, 25 maddelik Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Tasarısının 12 maddesi kabul edildi.

Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu, çalışma saatinin sonuna gelinmesi nedeniyle 20 Mart Salı günü saat 15.00’te toplanmak birleşimi üzere kapattı. 25 maddelik tasarının diğer maddelerinin görüşmesine haftaya devam edilecek. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com