MHP'nin Bayburt mitingi

MHPnin Bayburt mitingi
Genel Başkan Bahçeli: (2)

BAYBURT (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Oslo'dan başlayarak ve devam eden müzakereler sonucu anlaşılıyor ki Türkiye'de aynı toprak üzerinde önce özerk, sonra federal, sonra da bağımsız bir devletin tohumları atılıyor" dedi.

Bahçeli, partisince Bayburt Saatkulesi Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Türkiye'de her vatandaşın demokratik hakkını kullanabilmenin başlangıcı olarak 18 yaşından itibaren milli iradeyi temsil ettiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Milli iradeyi birkaç partiye hapsetmek, onları kafes içine koymak veya önceden bazı araştırmalarla milleti aldatarak 'burada şu, burada bu, ikisinin arasında çok az fark var' diyerek iki partiye demokrasiyi hapsetmek, bu manasıyla istenmeyen partileri istenen partiler haline getirmek doğru değildir. O sebepten dolayı Bayburt'tan sesleniyorum. Türk siyasetinde ne AKP var, ne CHP var. Milliyetçi Hareket Partisi var. Onun için bu seçimlerde Bayburt, 'ne AKP'yi istiyorum, ne CHP'yi istiyorum. Artık MHP'yi istiyorum' diyecek Allah'ın izniyle. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Zaten gelişmeler bunun işaretini gösteriyor. Şimdi Erzurum'da sabahleyin çok muhteşem bir topluluk gördüm. Şimdi bakıyorum yolun sonu gözükmüyor."

Türkiye'nin 3 dönemdir Adalet ve Kalkınma Partisi ile yönetildiğini dile getiren Bahçeli, "Milletimiz ekonomik sıkıntılardan kurtulmak, yeniden sosyal hayatını düzenlemek ve genişletmek, çocuklarına iş bulmak ve buna benzer amaçlarla Adalet ve Kalkınma Partisi'ni yeni bir parti gibi görmek suretiyle destek vermişlerdir. Adalet ve Kalkınma Partisi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde sayısal çoğunluğu elde ederek oradan kaynaklanan güçle hükumeti kurmuştur" diye konuştu.

Konuşması sırasında yasama ve yürütmede Adalet ve Kalkınma Partisinin yerine yanlışlıkla Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyleyen Bahçeli, şunları söyledi:

"Bu büyük bir güçtür. Yakın tarihimizde başka bir siyasi partiye de nasip olmamıştır. Dolayısıyla yasamadaki sayısal çoğunluğuyla her türlü yasayı çıkartmak, her türlü yasayı değiştirme gücüne sahiptir. Dolayısıyla yasamadan alınan güçle, yürütme her türlü politikasını uygulamaya koyma imkanı vardır. Adalet ve Kalkınma Partisi yasama ve yürütme gücüyle Türkiye'nin sosyal ve ekonomik sorunlarını çözeceği yerde tamamen farklı işlerle uğraşmaya başlamıştır. Buna akıl erdirmek de çok doğru değildir. Acaba gizli bir amaçları mı vardır? Değişim ve dönüşüm derken Türkiye'yi tepetaklak edecek bir yaklaşımları mı vardır? Bunu anlamakta güçlük çekiyoruz.

Türkiye'nin bu kadar sosyal ve ekonomik sorunları varken, acaba sayın Başbakan, bu milletin birliğini, dirliğini ve geleceğini koruması gerekirken, kültürel bütünleşmeyi, paylaşmayı sağlaması gerekirken, millet, devlet barışını kurarak devletiyle milletiyle geleceğe yönelik büyük bir Türkiye'yi inşa etmek dururken nereden çıktı bu 36 etnik grup? Buna ne gerek var? Kime soruyoruz sen necisin diye. Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a herhangi bir soran var mı Bayburt'tan, 'sen necisin' diye? Buna ne gerek vardı? Türkiye'yi 36 etnik gruba ayırarak tahrik etmenin, teşvik etmenin, herkesin birbirine 'sen necisin' diye hatta ve hatta kurulmuş yuvaları dahi bu konuda tartışmaya açarak, bazen öyle gerilimler yaratarak yuvaları yıkmaya ne gerek vardı? Ülkemizde bin yıllık kardeşliğimizle bir arada olduğumuz, komşuluk hukukuyla bir arada yaşadığımız, ekmeğimizi suyumuzu paylaştığımız insanları 'sen şusun, sen busun' diyerek, ayırarak bugün bölünmenin eşiğine Türkiye'yi getirmeye ne gerek vardı? Oslo'dan başlayıp İmralı'ya uğrayan, oradan Ankara'ya, oradan Diyarbakır'a, oradan Kandil'e giden demokratik açılım denen bir alet yoluna ne gerek vardı?" 

-"2014 yılını özerklik yılı ilan etmeye çalışıyorlar" 

"Diyarbakır'da toplantılar yapılıyor ve 2014 yılını özerklik yılı ilan etmeye çalışıyorlar" diyen Bahçeli, "Bu Suriye'deki kargaşada fırsat bildiler. PKK'nın yandaşlarından PYD, Suriye'deki, Türkiye'deki sınırlarda batı Kürdistan özerk yönetimini 3 kartonla kurdular. Meclisleri var, hükumetleri var ama şimdi de bu Barzani'yi getirerek, şarkıcı adı altında yıllardır Türkiye aleyhinde yurt dışında çalışanı davet ederek, kuzey Kürdistan özerk yönetimine çanak tutacak bir şeyi niye tercih ediyorsun Sayın Başbakan" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, Türkiye'nin bir konuda dikkatini çekmek istediğini kaydederek, "Sayın Başbakan 96 günden bu yana paralel devletten bahsediyor. Bu devletin ne olduğunu tam olarak açıklayamıyor. Bu devletin kimlerden oluştuğunu, neler yaptığını Başbakan sensin, sen araştıracaksın, sen bulacaksın, sen yargılayacaksın ama bugün bu işin gerçeğini çok daha iyi anlaşılmıştır" dedi.

-Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları

Adalet ve Kalkınma Partisi'ne oy verenlere seslendiğini dile getiren Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu vebalin altında siz olacaksınız. 2013 yılı 21 Mart'ında Diyarbakır'da İmralı canisinin Nevruz mesajı okundu. Şimdi 21 Mart 2014'te İmralı canisinin ikinci Nevruz mesajı okundu. İkisini şöyle bir araya getirdiğiniz zaman esas iki devlet orada gizli, değerli vatandaşlarım. Oslo'dan başlayarak ve devam eden müzakereler sonucu anlaşılıyor ki Türkiye'de aynı toprak üzerinde önce özerk, sonra federal, sonra da bağımsız bir devletin tohumları atılıyor. Şimdi aydınlar, üniversite mensupları, bu ülkeyi sevenler bu iki metni yan yana koyup bir kez daha okusunlar. İşte paralel devlet diye birilerine alçak diyenler, birilerine hain diyenler, bazılarına Amerika adına casusluk yapıyor diyenler, gerçek iki devletin Erdoğan ile İmralı canisi arasında inşa edildiğini göreceklerdir. Bu çok tehlikeli bir durumdur. Bu Türkiye'yi kardeş kavgasına sürükleyebilecek olan tarihi bir hatadır.

Adalet ve Kalkınma Partisi Recep Tayyip Erdoğan'ı uyarın, bu ateşle oynamaktır, vazgeçsin. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi ebed müddet devleti savunan ve Milliyetçi Hareket Partisi olduğu müddetçe devletimiz ebed müddet; milletimiz ebed müddet olduğu sürece de Milliyetçi Hareket Partisi ebed müddettir. Herkes haddini bilsin. Herkes iyi düşünsün. Milliyetçi Hareket daha son sözünü söylememiştir. Bu tehlikeli şarttan Türkiye'nin kurtulması gerekiyor."

(Sürecek)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com