MHP'nin Giresun mitingi

MHPnin Giresun mitingi
Genel Başkan Bahçeli: (3)

GİRESUN (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milletini sevdiğini söyleyen, maneviyatçı, muhafazakar olduğunu söyleyen, Türkiye'nin geleceği için her türlü fedakarlığı yaptığını söyleyen bu değerli milletvekilleri acaba yolsuzluk ve hırsızlık için hangi tavrı ortaya koyacaklar, bugün göreceğiz" dedi.

Bahçeli, Giresun Osman Ağa Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde halka hitap etti.

"Şimdi de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, bu sürecin bir başka halkası olarak bir karar alıyor ama hala hükümet alınan bu karara karşı, Türkiye'nin bölünmesine ne yönde bir zarar verecek, onun üzerinde henüz bir yorum yapmıyor. Neden yapmıyor, çünkü Cenab-ı Allah bu iktidarın başına öyle bir bela verdi ki tam 93 günden beri bu belayla uğraşıyor" diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Nedir bu bela, 17 Aralık 2013 günü yolsuzluk ve rüşvet sorgulamasıyla Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ayağı, kolu, başı birbirine karışmış, birbirine dolaşmış vaziyette. Bu konu gittikçe yaygınlaşıyor. İşte bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Adalet ve Kalkınma Partisi'ne gönül vererek desteklediğiniz ve Meclis'e gönderdiğiniz milletvekilleri, 17 Aralık 2013 kara günün veya Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yüz karası olan olayların, büyük bir rezaletin karşılığında bu milletin vekilleri ise yolsuzluk ve rüşvete karışmışlara karşı haysiyetli bir davranışı sergilemeleri gerekir. Gelmiş olan fezlekeleri hiç tartışmadan, bütün millete açıklayarak Yüce Divan'a göndermek açısından önemli bir kararı almaları lazımdır, göreceğiz bakalım. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin değerli milletvekilleri milletin huzuruna çıkıp neyi anlatmışsa Meclis'teki davranışları arasındaki o büyük açıyı hep beraber göreceğiz. Milletini sevdiğini söyleyen, maneviyatçı, muhafazakar olduğunu söyleyen, Türkiye'nin geleceği için her türlü fedakarlığı yaptığını söyleyen bu değerli milletvekilleri acaba yolsuzluk ve hırsızlık için hangi tavrı ortaya koyacaklar, bugün göreceğiz."

Bahçeli, "Bu fezlekenin hem milletvekilleri tarafından hem de halkımız tarafından bilinmesinde fayda vardır, çünkü bu fezlekeyi hazırlayanlar cumhuriyetimizin savcılarıdır, bu fezlekenin delillerini toplayanlar, 41 kişinin tutuklanmasına katkı sağlayanlar Türkiye Cumhuriyeti'nin kolluk kuvvetleridir. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti'nin değerli ve güzide insanları olarak polis kardeşlerimizdir. İktidarın polisi olarak algılanamaz, yorumlanamaz, kullanılamaz" ifadelerini kullandı.

- "Milletçe 'bu kadarı da olmaz artık yeter' demek gerekmektedir"

Devlet Bahçeli, şunları söyledi:

"Güneydoğu'da, orada PKK'nın kontrolü altına girmiş il ve ilçelerde, Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığını, orada yaşayan insanların mal ve can güvenliğini korumakla görevli olan bu değerli vatan evlatları, İstanbul'a geldiklerinde hırsızların, vurguncuların, soyguncuların hamisi ve onları koruyanı olamaz. O sebepten dolayı 8 bin polis kardeşimizi 40 gün içerisinde darmadağın eden, savcıları kıyan, hakim ve savcılar kurulunun yeniden oluşmasına zemin hazırlayan, korsan ve torbalı yasalarla Türkiye'yi kendilerine hizmet ettiren bir anlayışı iyi değerlendirmek ve milletçe 'bu kadarı da olmaz artık yeter' demek gerekmektedir."

- "Recep Tayyip Erdoğan, sonun geliyor, siyasi ömrün tükeniyor"

"Şimdi sayın Başbakan şaşırmış bir halde" diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gittikçe çılgınlaşmış, nerede ne konuştuğu ne anlaşılıyor ne de biliniyor. Neye inanmış olduğu da belirsiz ama herkese hakaret ediyor. Herkese hain diyor, herkese alçak diyor, herkes doğru kabul edilmiyor, sadece doğru kendisi, bütün vatandaşlar, siyasi partiler işbirlikçi ve yanlış adamlar. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Böyle bir duruma bu millet daha tahammül edebilir mi? Onun için Recep Tayyip Erdoğan, sonun geliyor, siyasi ömrün tükeniyor ve milletin huzuruna çıktığın zaman milli irade sana diyor ki 'seni sevdik ama senden şimdi artık soğuduk ve istenmeyen adam ilan ediyoruz seni'. Artık milli irade diyor ki 'Türkiye'de Recep Tayyip Erdoğan'ı istenmeyen adam ilan ediyoruz'. Bunun yolu demokrasi içerisinde olacak. Seni milli irade getirmişse seni istenmeyen adam ilan edip iktidardan kovacak olan da bu milli irade olacaktır."

Yerel seçimlerin önemine değinen Bahçeli, şunları kaydetti:

"Bu seçimler iktidarı değiştirmez ancak iktidarın değiştirilmesinin işaretini verir. Bu seçimler belediye başkanını seçer, cumhurbaşkanlığını hayal eder, arkasından da iktidarı 2015 yılında yerle bir eder. O sebepten dolayı bütün çözümlerimizi milli irade olarak çözerek Türkiye'den sorunlarını kurtarmak gerekmektedir. Bunun da bir vesilesi 30 Mart seçimleridir."

Devlet Bahçeli, mitingin ardından Gümüşhane'ye hareket etti.

(bitti)

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com