MHP'ye ağır suçlama

MHP'ye ağır suçlama
AKP 'MHP millet iradesini fiilen fonksiyonsuz bırakmaya çalışmaktadır' dedi.

AKP Grup Başkanlığı’ndan yapılan basın açıklamasında, “Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Büyük Millet Meclisini ve millet iradesini fiilen fonksiyonsuz bırakmaya çalışmaktadır” denildi.

Açıklamada, Meclis Genel Kurulu’nda dün yaşananlara dikkat çekilerek, “Milliyetçi Hareket Partisi’ne mensup Lütfü Türkkan isimli bir milletvekili kürsüden AKP grubuna yönelik olarak ağır hakaretlerde bulunmuştur.

Grubumuz, bu saldırgan ve fütursuz davranışa karşı haklı tepkisini ve cevabını ortaya koymuştur”
denildi.

MHP milletvekillerinin son günlerde Meclis çalışmalarını "şiddet kullanarak despotik ve hukuk dışı bir yöntemle engellemeye ve bloke etmeye çalıştığı" iddia edilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Salı ve Çarşamba günü yapılan birleşimlerde Meclis Başkanlık Divanı’nı ablukaya alarak, kürsüyü işgal ederek Meclis’i çalıştırmamak, millet iradesinin tahakkukunu engellemek için her yolu denemişlerdir.

Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Büyük Millet Meclisini ve millet iradesini fiilen fonksiyonsuz bırakmaya çalışmaktadır. Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan Büyükşehir Yasasını gerekçe göstererek uyguladıkları bu şiddet politikası Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimiyetsizliğinin ve tutarsızlığının bir göstergesidir.

Büyükşehir Yasası bir şehirleşme projesidir ve ülkenin en ücra köşelerine hizmet götürülmesini amaçlamaktadır.

Bu yasa ülkemizin üniter yapısını, birlik ve beraberliğini daha da güçlendirecek düzenlemeler içermektedir. Bu yasa ile hizmet vatandaşlarımızın ayağına götürülecektir.

Bugün Türkiye MHP’nin iktidar ortağı olduğu 2002 yılından çok daha güçlüdür, çok daha saygındır. Üniter yapımız, birlik ve beraberliğimiz çok daha sağlamdır.

AKP Grubu, milletimizin bizlere verdiği 'millete hizmet etme' görevini yerine getirecek, millet iradesini TBMM’de temsil edecek ve TBMM’yi bütün tahriklere rağmen çalıştıracaktır. Ayrıca, bu şahısla ilgili olarak da hukuki girişimlerimiz tüm arkadaşlarımızca yerine getirilecektir.”(MUK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com