MHP'ye İlaç Gibi Gelecek Destek!

MHP'ye İlaç Gibi Gelecek Destek!
Kaset skandalı ile sarsılan MHP'ye beklenmedik destek... CHP eski lideri Baykal MHP'ye destek verdi.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, MHP'deki kaset skandallarının altında büyük bir kurgu olduğunu söyledi. Seçim çalışmaları için Antalya'da bulunan Deniz Baykal, kaset skandalından sonra MHP'de yaşanan istifaları değerlendirdi.

Türkiye'de komplo siyaseti devam ettiği için üzüntülü olduğunu ifade eden Deniz Baykal, gelişmelerin kendiliğinden yaşanmadığını ileri sürdü. Olayların bir merkezi planlamayla, özenle hazırlanarak, zamanlaması yapılarak, belli bir sonuç üretilmek için gerçekleştirildiğini savunan Baykal, “Böyle olaylarda suç teşkil eden insanların mahremiyetine nüfus edilerek, hukuka ve yasalara aykırı bir biçimde bu komploların hazırlanıyor olmasıdır. Ahlaka aykırı olan da budur. Ama ne yazık ki günümüzde iktidarın görevi yasalara aykırı bu durumu önlemek, yasaları ihlal edenlerden bunun hesabını sormak olduğu halde hiçbir şekilde bu yapılmamakta iktidar işin dedikodusuyla meşgul olmayı tercih etmektedir.” dedi.

MHP'ye komplo kurulduğu iddiasında bulanan Deniz Baykal, hükümeti yaşananlar karşısında etkin önlemleri almamakla suçladı.

'KOMPLOCULAR HAKKINDA GEREĞİNİ YAPMALI'

Hükümetin yasaları uygulamakla görevli olduğunu hatırlatan Deniz Baykal, ortada yasa ihlali olması durumunda hükümetin o kişiler hakkında gerekeni yapması gerektiğini söyledi. Siyaset anlayışının bu hale gelmesindeki sorumluluğun hükümette olduğunu ileri süren Baykal, “Yapılması gereken şey bunlara itibar etmemektir. Bazı kişiler bu komploların mağduru olduğu halde komplo yapanların amacına hizmet edercesine, istenilen komplo yapanların planladığı doğrultuda hareket etmek zorunluluğunda bırakılmışlardır. Türkiye keşke bunu aşabilse, böyle uygulamalara karşı el birliği ile tavır takınabilse.” diye konuştu.

'BAHÇELİ KARARLI TUTUMUNU SÜRDÜREMEDİ'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ilk kaset olayının ardından kararlı bir tutum sergilediğini ifade eden Baykal, “O tutumun sürdürülemediği görülüyor. Niçin sürdürülemediğini ise bilmiyorum. Ama komplo yapanların amacına ulaştığı hepimize acı geliyor.” değerlendirmesinde bulundu. Deniz Baykal, kaset olaylarının MHP'yi seçim öncesinde krizle karşı karşıya bırakmak ve seçim barajının altında kalmasını sağlamak olduğunu savundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com