MHP'ye ipoteklemeyin

MHP'ye ipoteklemeyin
BDP Genel Başkanı Demirtaş, ''Barış gibi önemli bir konuyu getirip MHP'nin iradesine ipoteklemek son derece yanlıştır'' dedi.
BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, düzenlediği basın toplantısında, ''Barış gibi önemli, vicdanı, ahlaki bir konuyu getirip MHP'nin iradesine ipoteklemek son derece yanlıştır. MHP olmazsa bu ülkeye barış gelmeyecek mi?'' dedi.
 
Ortada bir barış arayışının olmadığını iddia eden Demirtaş, ''Ortada AKP'nin yürüttüğü savaş politikalarına payanda olmaya çalışan bir girişim var. Net tutumla herkes torbasındakini ortaya koysun, buna göre yola devam edilip edilmeyeceği anlaşılsın'' diye konuştu.
 
Kılıçdaroğlu'ndan randevu talebinin kendilerine ulaşmadığını söyleyen Demirtaş, görüşme talebi gelirse bunu parti organlarında değerlendireceklerini söyledi.
 
Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nda da sürecin iyi gitmediğini dile getiren Demirtaş, ''Komisyon çalışmaları, üç partinin, BDP'nin önerilerine karşı blok olarak hareket ediyor olmalarından kaynaklı tıkanma süreciyle karşı karşıyadır'' dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com