MHP'ye Şok! MHP'li Belediyeye Polis Baskını

MHP'ye Şok! MHP'li Belediyeye Polis Baskını
Konya Ereğli belediyesine polis baskın düzenledi. Baskın sonrası Belediye Başkanı gözaltına alındı..

KONYA'da Ereğli Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen 'ihalelerde usülsüzlük' soruşturması kapsamında aralarında Ereğli Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Obrukçu ve Başkan Yardımcısı Vehbi Arı'nın da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı.

İHALE DOSYALARINA EL KONULMUŞTU
Ereğli Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen 'ihalelerde usülsüzlük' soruşturması kapsamında 28 Eylül 2010 tarihinde İl Emniyet Müdürlüğü Mali Şube ekipleri tarafından Ereğli Belediye Başkanlığı binasına operasyon düzenlenmiş ve çok sayıda ihaleye dosyasına el konulmuştu.

BAŞKAN DAHİL 20 KİŞİ GÖZALTINDA
Dosyaların incelenmesinin ardından Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla bugün sabah saatlerinde yapılan eş zamanlı operasyonda aralarında Ereğli Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Oprukçu ve Başkan Yardımcısı Vehbi Arı'nın da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler yapılan sağlık kontrolünün ardından Ereğli Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Polis emniyet müdürlüğü binası etrafında geniş güvenlik önlemi alırken, aralarında belediye çalışanları ile MHP'li ve Ülkü Ocakları üyelerinin de bulunduğu bir grup ise bina önünde gelerek beklemeye başladı. Gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com