Michelle Obama, Emine Erdoğan'dan ne tavsiye aldı?

Michelle Obama, Emine Erdoğan'dan ne tavsiye aldı?
Beyaz Saray, Emine Erdoğan için de First Lady’lere uygulanan çok özel bir program hazırladı.

Beyaz Saray, Emine Erdoğan için de first lady’lere uygulanan çok özel bir program hazırladı.

Michelle Obama, Emine Erdoğan ve kızlarıyla yatak odalarının önündeki Yellow Oval Room’da baş başa çay içti. Grup, daha sonra bakan eşlerinin katılımıyla Blue Room’da bir performans gösterisi izledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Barack Obama arasında sabah Beyaz Saray Bakanlar Kurulu odasında süren toplantı sırasında Emine Erdoğan da Michelle Obama ile bir araya geldi.

Tıpkı Başbakan Erdoğan’da olduğu gibi Beyaz Saray ekibi Emine Erdoğan’a çok kapsamlı bir program çerçevesinde sıcak bir ağırlama gerçekleştirdi.

First Lady Michelle Obama, Emine Erdoğan ve kendisine eşlik eden kızları Esra Albayrak ile Sümeyye Erdoğan’ı önce Beyaz Saray’ın ikinci katındaki Yellow Oval Room’da (sarı oval oda) ağırladı. Burada sadece aile üyeleri arasında beraber çay içildi. Yellow Oval Room, Beyaz Saray protokol kuralları gereği normalde sadece devlet başkanlarının ağırlanmasında kullanılıyor ve düzenlenen state dinner’lar (resmi akşam yemeği) öncesi yabancı liderlerin ailelerine açılıyor. Çünkü adını sarı ağırlıklı dekorasyonundan alan odanın bir kapısı, Başkan ve eşinin yatak odasına açılıyor.

Burada çok sıcak geçtiği belirtilen bir sohbetin ardından grup daha sonra Beyaz Saray’ın birinci katındaki Blue Room’a (mavi oda) geçti ve burada Başbakan Erdoğan’a eşlik eden bakanların eşlerinin de olduğu daha geniş bir buluşma gerçekleşti. Buluşmaya Başkan Yardımcısı’nın eşi Jill Biden ve Dışişleri Bakanı John Kerry’nin eşi Teresa Heinz da katıldı.

Grup Blue Room’da daha sonra birlikte bir performans gösterisi izledi. Buluşmayı takip eden Amerikalılar, bunun şimdiye kadar Beyaz Saray’da tanık oldukları Michelle Obama’nın verdiği en sıcak davetlerden biri olduğunu söylediler. Obama, Başbakan Erdoğan’ın kızlarının kendi kızlarından yaşça büyük olması nedeniyle kız yetiştirme konusunda Erdoğan’ın tavsiyelerinden mutlu olacağını söyledi, eşi Michelle Obama’nın Emine Erdoğan’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Biden, Erdoğan’ın çocuklarının ABD’de okumasından da memnun olduğunu belirterek, ’Torunlarınızdan birinin burada doğduğunu öğrendim. Bu aile bağı, bizleri daha da yakın hale getiriyor’ diye konuştu. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com