Microsoft çalışanları 9. ÖGER Antalya Maratonu'nda koşacak

Microsoft çalışanları 9. ÖGER Antalya Maratonunda koşacak
İSTANBUL (AA) - Microsoft Türkiye çalışanları, 2 Mart pazar günü gerçekleşecek 9. ÖGER Antalya Maratonu'nda koşarak, 8 ayrı sosyal sorumluluk kurumunun topluma yararlı projeleri için bağış...

İSTANBUL (AA) - Microsoft Türkiye çalışanları, 2 Mart pazar günü gerçekleşecek 9. ÖGER Antalya Maratonu'nda koşarak, 8 ayrı sosyal sorumluluk kurumunun topluma yararlı projeleri için bağış toplayacak.

Microsoft Türkiye açıklamasına göre, şirketin çalışanları Adım Adım oluşumu aracılığıyla Runtalya maratonunda sosyal sorumluluk kurumlarına yardım için koşacak.

Microsoft Türkiye bu yıl, Microsoft çalışanlarının yaptığı her bağışa karşılık eşit miktarda bağışta bulunacak. Böylece Microsoft çalışanlarının yaptığı bağış miktarı ikiye katlanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Microsoft Türkiye Bulut ve İş Platformu Ürün Yöneticisi Gökben Utkun, kurumsal vatandaşlık anlayışının gereği olarak sosyal sorumluluk çalışmalarını, Türkiye'nin geleceğine yapılmış uzun vadeli yatırımlar olarak gördüklerini belirtti.

Microsoft olarak şimdiye kadar toplum hizmeti konusunda birçok ortaklık ve projeler yürüttüklerini aktaran Utkun, finansal bağışlar, yazılım bağışları, müfredat bağışı, teknoloji çözümleri ve çalışanlarının gönüllü çabaları eşliğinde kurumları ve projeleri desteklemeye devam ettiklerini dile getirdi.

Microsoft Türkiye ekibi, 4 yıldan uzun süredir spor kültürünü yaygınlaştırmak ve sportif etkinlikler aracılığıyla bağışta bulunmak isteyen kişi ve kurumlarla, ihtiyacı olan kişileri buluşturma amacıyla kurulan Adım Adım oluşumunda yer alıyor. 

Böylece hem birlikte spor yapıyor, hem de sosyal sorumluluk kurumlarının topluma faydalı projelerini hayata geçirmek için Microsoft çalışanlarından ve kendi çevrelerinden bağış topluyor.

Bu yıl Microsoft Türkiye ekibi tarafından toplanan bağışlardan, Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın "Gençler Dünyayı Değiştiriyor Projesi", Türkiye Omurilik Felçliler Derneği'nin "Akülü Tekerlekli Sandalye Projesi", TEMA Vakfı'nın "Dünyayı Kurtaran Adım Projesi", Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın "Van'da Son Adım Projesi", Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı'nın "Koruncuk Bolluca Çocuk Köyü Projesi", Buğday Derneği'nin "Sağlıklı Gıda Her Çocuğun Hakkı Projesi", AKUT Arama Kurtarma Derneği'nin "Nefes Projesi" ve Anne-Çocuk Eğitim Vakfı'nın "Kadınlar Yaşama Doğru Koşar Adım Projesi" faydalanacak.

2007 yılından bugüne bin 700 Adım Adım sporcusu, 2 bin 900 adet yardımseverlik koşusuna katılarak 34 bin bağışçıdan toplam 4 milyon 700 bin lira topladı. Her bir Adım Adım sporcusu, yalnızca koşarak 15 kişiye yardım etti. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com