Microsoft Dünya Devini Satın Alıyor!

Microsoft Dünya Devini Satın Alıyor!
Skype'ı 8,5 milyar dolara satın alan Microsoft, şimdi gözünü bir cep telefonu şirketine dikti.


Windows Phone 7 saflarına geçerek pazarda farklı bir heyecan yaşatmaya çalışan ve bu amacında da şimdilik başarılı olduğu görülen Nokia, şu sıra yeni işletim sistemine sahip ilk telefonları üzerinde çalışıyor.

Firmanın CEO'su Stephan Elop'ın Microsoft kökenli olması nedeniyle Finlandiya'lı üreticinin Microsoft destekli işlere yönlenilmesi tepki toplasa da benzeri gelişmeler devam edecek gibi görünüyor.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net'in gündeme getirdiği iddia ise oldukça ilginç.

Nokia Ajanı olarak bilinen Eldar Murtazin isimli Rus editör, Microsoft'un Nokia'yı satın almak istediğini belirtti. Gelecek hafta görüşmelerin başlayacağını da iddia eden Rus yazar, Finli üreticinin mobil bölümünün tümüyle Microsoft'a geçmesinin sürpriz olarak algılanmaması gerektiğini ifade etti.

Bir dönem mobil dünyadan uzak kalmanın zararını büyük paralar ödeyerek telafi etmeye çalışan Microsoft, hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde 8.5 Milyar Dolar'a Skype'ı satın almıştı.

Bunun yanında Yahoo için de 44 Milyar Dolar'lık bir teklif götüren Microsoft'un Nokia için de kesenin ağzını açması pek de sürpriz olmayacak.

Hali hazırda Nokia'nın sadece mobil bölümü için belirlenen pazar fiyatı 32 Milyar Dolar düzeyinde. Bunun yanında Nokia, iletişimden, lastik üretimi ve madenciliğe kadar çok farklı kollarda faaliyet gösteriyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com