Microsoft Türkiye'yi 'Yılın Ülkesi' seçti

Microsoft Türkiye'yi 'Yılın Ülkesi' seçti
Türkiye son dört yılda üç kez Microsoft tarafından 'Yılın Ülkesi' seçildi

Microsoft Türkiye, şirketin her yıl  müşteri memnuniyet endekslerinin yükselmesi, hızlı büyüme oranları, geliştirilen etkin stratejiler, çalışan memnuniyeti ve ülke ekonomisinin gelişimine yaptığı katkılar gibi kriterlerin değerlendirildiği “Yılın Ülkesi” yarışmasında üçüncü kez ilk sırada yer almayı başardı.

112 ülke ofisinin yer aldığı yarışmada Microsoft Türkiye son dört yılda üçüncü kez Yılın Ülkesi ünvanını alarak bir ilki gerçekleştirdi. Büyüme konusunda öne çıkan Çin, Hindistan, Rusya, Brezilya gibi ülkeleri geride bırakan Microsoft Türkiye, bu başarısıyla daimi şampiyon kupasını da elde etti.

Microsoft Türkiye’ye ekibi ödülünü Atlanta’da düzenlenen törende Microsoft CEO’su Steve Ballmer’dan aldı. Türkiye’nin şampiyonluğa alıştığını belirten Ballmer, bu nedenle ülkemize ek bir yatırım sağlanacağını da ifade etti. 400 çalışanı bulunan Microsoft Türkiye’nin 11 bini aşkın iş ortağıyla gerçek bir başarı öyküsü yazdığına dikkat çeken Ballmer, konuşmasında şunları da söyledi:

Microsoft Türkiye gerçek bir başarı öyküsü yazıyor. Türkiye, dinamik ve yüksek girişimcilik ruhuyla küresel ekonomik büyüme liginde Çin, Brezilya, Meksika, Rusya ile yarışan bir ülke.  Microsoft Türkiye, Türk ekonomisinin artan bilişim teknolojileri talebine başarıyla cevap veriyor. Yüksek müşteri ve çalışan memnuniyeti, özellikle Türk ekonomisinin lokomotif gücü olan KOBİ’lere erişim, gerek kamuda gerekse özel sektörde yüksek nitelikli danışmanlık servisleri ve tüketici pazarındaki yenilikleri Microsoft Türkiye’nin bu ödülü bir kez daha almasının başlıca nedenleri.”

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ise elde edilen bu başarıyı “Bu ödül bilişimin önemini kavrayarak bu konudaki yatırımlarını artıran büyük şirketlerimizin ve KOBİ’lerimizin dünya pazarlarından gittikçe artarak aldıkları payın göstergesidir. Microsoft Türkiye’nin danışmanlık servisleri alanındaki dikkate değer büyümesi ise, şirketlerimizin BT yatırımlarının sürekliliğine olan inancını ve bu yolla farklılaşmayı tercih ettiklerini ortaya koyuyor” sözleriyle değerlendirdi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Apple, iOS 8'in son kullanım oranını açıkladı08 Ocak 2015 Perşembe 14:04
 • Kuyruklu yıldız kaşifi Philae kayboldu06 Ocak 2015 Salı 12:12
 • WhatsApp, Snapchat'e özendi02 Ocak 2015 Cuma 15:24
 • Dünya bu buluşu konuşuyor!26 Aralık 2014 Cuma 15:01
 • Android telefon kullananlar dikkat!26 Aralık 2014 Cuma 11:39
 • iPhone 6S mini geliyor25 Aralık 2014 Perşembe 10:59
 • Nabız ve tansiyonu yanlış ölçüyorlar25 Aralık 2014 Perşembe 10:32
 • Şimdi de LG G3 patladı24 Aralık 2014 Çarşamba 13:17
 • Facebook 2014 yılını kısaca özetledi10 Aralık 2014 Çarşamba 10:29
 • Samsung fena patladı!09 Aralık 2014 Salı 11:19
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com