Midesinden cam parçası çıktı

Midesinden cam parçası çıktı
FARKINDA OLMADAN YUTTUĞU CAM PARÇASI AZ DAHA HAYATINA MAL OLUYORDU

FARKINDA OLMADAN YUTTUĞU CAM PARÇASI AZ DAHA HAYATINA MAL OLUYORDU

Kütahya'nın Simav İlçesi'nde yaşayan 40 yaşındaki Şahin Baybuk'un farkında olmadan yuttuğu cam parçası az daha hayatına mal oluyordu. Baş ağrısı ve mide rahatsızlığı şikayeti ile Uşak Özel Medical Park Hastanesi'ne başvuran Baybuk, midesinde 2 santimetre büyüklüğünde cam parçası olduğunu öğrenince büyük bir şaşkınlık yaşadı.
Kütahya'nın Simav İlçesi'nde bir firmada aşçı olarak çalışan Şahin Baybuk, farkında olmadan yuttuğu 2 santimetre büyüklüğündeki cam parçası nedeniyle ölümden döndü. Yaklaşık iki haftadır şiddetli baş ağrısı ve mide sancısı çeken Baybuk, sancıları artınca Simav Devlet Hastanesi'ne başvurdu. Ancak bir sonuç alamayınca Şahin baybuk, Uşak Özel Medical Park Hastanesi'ne geldi. Acil serviste doktorlara şikayetini anlatan Baybuk hemen yoğun bakıma alındı. Uzman Doktor Ahmet Yıldırım tarafından kontrol edilen Baybuk'un midesinde 2 santimetre büyüklüğünde bir cam parçası olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine uzman Dr. Ahmet Yıldırım, endeskopi uygulayarak cam parçasının Baybuk'un midesine saplandığını tespit etti. Başarılı bir operasyon sonucu cam parçası şahsın midesinden alındı.
Midesinde cam parçası olduğunu öğrenince büyükbir şaşkınlık yaşayan Baybuk, cam parçası yuttuğunu fark etmediğini ifade ederek çektiği sancıların sona
erdiğini ifade etti. Yaklaşık 10 gündür şiddetli baş ağrısı ve mide sancısı şikayeti olduğunu kaydeden Şahin baybuk şunları söyledi; “Mide sancıları çekilmez hale gelmişti. Hemen Simav Devlet Hastanesi'ne başvurduk.
Ancak yeterli teknik donanım olmadığı için burada bir sonuç alamadık. Bunun üzerine Medical Park'a başvurdum.
Doktorlar beni muayene ettikten hemen sonra yoğun bakıma aldılar ve midemde cam parçası olduğunu söylediler. Büyük bir şaşkınlık yaşadım ve midemdeki cam parçasını da gördüm. Başarılı bir operasyonla cam parçası alındı. Farkında olmadan yuttuğum cam, az daha hayatıma mal olacaktı. Doktorlara teşekkür ediyorum”
Bu tür vakaların milyonda bir rastlandığını ifade eden Uzman Dr. Ahmet Yıldırım ise” Hasta bize geldiğinde acılar içinde kıvranıyordu. Hemen tedaviye başladık ve durumu kendisine bildirdik. Hasta cam parçasını sıvı yada yemekle birlikte almış olabilir. Bu durumu fark edememiş ve cam midesine saplanmış. Mideye saplanmış vaziyetteki cam parçasının kendiliğinden düşmesi mümkün değildi.
Buna bağlı olarak midede hafif kanama meydana gelmiş. Başarılı bir operasyonla camı çıkardık ve hasta normal yaşamına devam ediyor”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com