Midesinden Tamirci Seti Çıktı!

Midesinden Tamirci Seti Çıktı!
Akli dengesi yerinde olmayan gencin midesinden çıkanlar görenleri hayrete düşürüyor..

Manisa'nın Gölmarmara İlçesi'nde çocukken geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle zeka geriliği olan ve konuşma özürlü 21 yaşındaki Süleyman Tosun, artan karın ağrıları nedeniyle Gölmarmara Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradan Manisa Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Süleyman Tosun'un çekilen filmlerinde, midesinde ve bağırsaklarında çeşitli metal cisimlerin olduğu fark edildi.

YENİ BİR YÖNTEMLE AMELİYAT EDİLDİ
Cisimlerin çıkarılması için Tosun ilk kez uygulanan 'pilorik modifiye eksizyon' yöntemi ile ameliyat edildi. Merkez Efendi Devlet Hastanesi'nde görevli Genel Cerrah İsmet Sağlam, Mustafa Özsoy, Fatih Haskaraca yönetimindeki ekip, yaklaşık 3 saat süren operasyon sonucunda Tosun'un midesi ve kalın bağırsağından, farklı ebatlarda 2 adet İngiliz anahtarı, bir çakmak, bir çay kaşığı, bir anahtar, 11 adet pet şişe kapağı, bol miktarda naylon poşet parçası ve çok sayıda küçük demir parçası çıkartıldı. Yaklaşık 3 ay süren tedavi sürecinin ardından Süleyman Tosun sağlığına kavuştu.

SAYILI VAKALARIN ARASINDA
Literatür böyle bir vakaya daha önce hiç rastlamadıklarını ifade eden Genel Cerrah Fatih Haskaraca, "Süleyman gerek uygulanan cerrahi prosedür, gerekse vakanın ilginçliği nedeniyle dünyada sayılı vakaların arasına girdi. Özelikle 12 parmak bağırsağında oluşan yaralanmada daha önce hiç uygulanmamış, tanımlanmamış bir cerrahi prosedürü uyguladık ve hastayı sağlığına kavuşturdukî dedi.

AMELİYATTAN SONRA DA BOŞ DURMAMIŞ
Genel Cerrah İsmet Sağlam ise ameliyatın ardından Süleyman Tosun'un yatağının altından metal anahtarlar bulduklarını belirtti. Geçici işler yaparak hayatını kazanmaya çalışan baba Sezgin Tosun, çocuğunun daha önce metal cisimler yediğinden haberi olmadığını ve durumu hastanede öğrendiğini söyledi. Akli dengesi yerinde olmayan Süleyman Tosun'un bu alışkanlığın tekrarlanmaması için, psikolojik tedaviye başlanırken, Tosun'un ailesine Sağlık Bakanlığı'nın verdiği 'özürlü bakım aylığı' bağlandığı belirtildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com