Migros zarar etti

Migros zarar etti
Migros marketler zincirinin 2012'nin 3. çeyreğinde 17.4 milyon TL zarar ettiği ortaya çıktı.

Migros ile 5. yılına giren BC Partners'ın Migros'tan çıkacağı konuşulurken, henüz hakkında alınmış bir karar bulunmayan Migros'un üçüncü çeyrek sonuçları hayal kırıklığı yarattı.
 
The Lira’nın haberine göre, geçen yılın aynı döneminde Şok Marketler’in satışından elde ettiği gelirin etkisiyle 91,2 milyon lira kar açıklayan şirket, net finansal giderlerinde meydana gelen artış nedeniyle üçüncü çeyrekte beklentilerin bir hayli üzerinde 17,4 milyon TL zarar açıkladı.
 
TL'nin Euro karşısındaki değer kaybı ve Euro borcundan kaynaklanan kur farkı gideri nedeniyle şirketin zararı beklentilerin üzerinde geldi.
 
881 milyon Euro borcu bulunan Migros, TL'nin Euro karşısındaki değer kaybetmesi sonucu 5.4 milyon lira vergi öncesi zarar açıklarken şirketin finansal gelirleri yüzde 100 üzeri düşüşle -23 milyon lira olarak gerçekleşti.
 
Grubun, 1 Ocak-30 Eylül 2012 ara hesap dönemine ait özet konsolide finansal tablolara ilişkin notlarında yer alan bilgilerde, grubun ağırlıklı olarak yabancı para cinsinden finansal borçları ve kur değişiklikleri sebebiyle yabancı para kuru riskine maruz kaldığı belirtildi.
 
Yapılan açıklamada, ''30 Eylül 2012 itibarıyla Euro TL karşısında %5 oranında değer kazansaydı ve diğer tüm değişkenler sabit kalsaydı, Euro cinsinden ifade edilen varlık ve yükümlülüklerden oluşan kur farkı karı sonucu vergi öncesi dönem karı 103.108 TL daha düşük olacaktı'' değerlendirmesine yer verildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com