Mikro kredi uygulaması için fizibilite çalışması yapıldı

Mikro kredi uygulaması için  fizibilite çalışması yapıldı
Türkiye İsrafı Önleme Vakfınca 59 ilde yürütülen mikro kredi uygulamasının Kütahya'da da gerçekleştirilebilmesi amacıyla anket çalışması yapıldı.

Türkiye İsrafı Önleme Vakfınca 59 ilde yürütülen mikro kredi uygulamasının Kütahya'da da gerçekleştirilebilmesi amacıyla anket çalışması yapıldı.
Kütahya Vali Yardımcısı Bilal Ölmez, Belediye Kültür Sarayı'ndaki toplantıda, bir toplumun en saygı duyulması gereken kişilerinin kadınlar olduğunu söyledi.
Kadınların erkeklerle aynı şart ve haklara sahip olduğu toplumların çok başarılı olduğunu ifade eden Ölmez, şöyle konuştu:
''Kadınlarımızın gelişmesini, bir şeyler üretmesini, hep birilerinin eline bakmamasını istiyoruz. Bu proje ile kadınlara kredi verilecek ve onların yapacağı işlere karışılmayacak. Suiistimal edilmediği ve başarılı olunduğu zaman bu krediler artırılacak. Kefilsiz ve teminatsız bir şekilde verilecek kredi, tamamen güven esasına dayalı olacak. Kontrol mekanizmasının olacağı bu çalışmada verilen paranın tamamı kredi alanlar tarafından küçük miktarlarda geri ödenecek. Bu işten çok zengin olmuş kadınlarımız. Dünyada birçok yerde uygulanmış olan projenin Kütahya'da da uygulanmasını istiyoruz. Bu kapsamda önce anket çalışması yapacağız ve bundan sonra kadınlara bu kredinin yolu açılacak.''
Anket çalışması yapılmasının ardından Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Ege Sorumlusu Mehmet Emin Eminoğlu tarafından uygulama hakkında bilgi verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com