Milii Eğitim bilimle dalga geçiyor!

Milii Eğitim bilimle dalga geçiyor!
Besmeleyle kesilen kurban etinin mikrop barındırmadığı iddia ediliyor!

Milas İlçe Eğitim Müdürlüğü tarafından, özel bir eğitim kuruluşunun desteğiyle düzenlenen hizmet içi eğitim seminerinde katılan Hüseyin Tobi adlı konuşmacının, Şam Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmayı kaynak göstererek, besmeleyle kesilen kurban etinin mikrop barındırmayacağını savunduğu bildirildi.


 EğitimSen ilçe temsilciliği tarafından yapılan açıklamada, “Eğitimde Pygmalion Etkisi” konulu seminerin geçen hafta yapıldığı belirtildi. Seminere, matemik, fen ve teknoloji öğretmenlerinin zorunlu olarak katılımı için, okulların yarım gün tatil ilan edildiği belirtildi.

Seminer konuşmacılarından Tobi’nin, akademik bir kariyeri bulunmamasına karşın “uzman” diye nitelendirildiği vurgulanarak şöyle denildi: “Tobi, sunumunun ‘Besmele Etkisi’ başlıklı son bölümünde, ‘Besmeleyle kesilen hayvanların etlerinde hiç mikrop ve bakteri bulunmamış, besmelesiz kesilen hayvanların etlerinde mikrop ve bakteriye rastlanmış’ dedi. İlçe milli eğitim müdürlüğünden, akademik niteliği olmayan kişilerin ‘uzman’ diye nitelendirilerek fetva vermesine ve insanların aklıyla dalga geçmesine neden aracı olduklarının yanıtını istiyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com