"Millet iradesi önündeki engeller kaldırılsın istiyoruz"

"Millet iradesi önündeki engeller kaldırılsın istiyoruz"
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, 12 Eylül 2010'da oylanacak anayasa paketindeki her bir maddenin bir demokrasi açığını giderdiğini söyledi..

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, anayasa değişiklik paketinde lüzumsuz hiçbir şeyin olmadığını ifade etti. Paketteki her bir maddenin bir demokrasi açığını giderdiğini söyleyen Gündoğdu, 'İyi, daha iyinin düşmanı değil, kolaylaştırıcısıdır. Cumhuriyetin kurulduğu günden beri bu milletin içinden gelerek en arzulu 'evet' diyeceği paket budur. Bundan sonra en arzulu şekilde 'evet' diyeceği paket de bu paketin kolaylaştırıcılığıyla topyekun anayasa değişikliği olacaktır. Onun içinde Memur-Sen olarak öteden beri kararımızı vermişiz. Darbe istemiyoruz, vesayet istemiyoruz, millet iradesi önündeki engeller kaldırılsın istiyoruz. Eğitim fırsat eşitliği sözde değil, özde olsun istiyoruz. İnanç hürriyeti, ifade hürriyeti, kalkınmanın önündeki engeller kaldırılsın istiyoruz' diye konuştu.
Ünlü müzisyen Fazıl Say'ın Deniz Baykal'a yazdığı mektubu hatırlatan Genel Başkan Gündoğdu, 'Fazıl Say'ın Baykal'a gönderdiği mektuptaki bir cümleyi önemsiyoruz. 'Sayın Baykal, bu ülkede piyano ve ney ile birlikte müzik yapabilir. Yeter ki beste güzel olsun' diyor. Evet, bu ülkede beste adına yazılmış en güzel beste bu milletin önüne geliyor. Bu sene toplu sözleşme yapabilmek için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) çok kızmıştım. Çünkü referandum 17 Temmuz'da olacaktı. 15 Ağustos'ta fiili toplu sözleşme olacaktı. Şimdi kızgınlığım geçti. Çünkü 12 Eylül gibi darbecilerin kirlettiği bir günde millet iradesi ile o günü de geleceğimizi de hep temizleyelim inşallah' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com