"Millet lafa değil işe bakıyor, milletin boş lafa karnı tok"

"Millet lafa değil işe bakıyor, milletin boş lafa karnı tok"
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "CHP'nin Türkiye'de iktidar olduğu veya iktidar ortağı olduğu her dönem yokluk, yoksulluk, sefalet ve yolsuzluk dönemi olmuştur" dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 'CHP'nin Türkiye'de iktidar olduğu veya iktidar ortağı olduğu her dönem yokluk, yoksulluk, sefalet ve yolsuzluk dönemi olmuştur' dedi.

Afyonkarahisar'da temaslarda ve ziyaretlerde bulunan Bakan Akdağ, AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akdağ, yaptığı konuşmada, 'Bazılarının iddia ettiğinin aksine Türkiye, yolsuzlukların gittikçe azaldığı bir ülkedir. Buna uluslararası kuruluşların bu meseleyi çalışan ve sınıflayan kuruluşların raporları şahittir. Türkiye'de yoksulluk azalıyor. Türkiye'de yoksul yok diyemeyiz. Ülkemizde yoksul insanlar var. Bunun yanı sıra yoksullar geçmiş dönemlerde olduğu
gibi sahipsiz bırakılmıyor. Elbette gelişen ve büyüyen bir ülkede yoksulluğun gittikçe azalması çok önemlidir. Ancak her şeye rağmen yoksul aileler varsa bunlar korunmalıdır. Bu korumanın önemli parçalarından biri sağlık hizmetleridir. Bizden çok daha zengin bazı ülkelerde sigorta yetersizliklerinden dolayı vatandaşlar ve özellikle yoksul vatandaşlar büyük çile çekmektedir. Ama bugün Türkiye'nin geldiği noktaya bakın, Afyon'un bir ilçesinden bir köyünden sosyal güvencesi olmayan bir vatandaşımız, bir helikopter ambulansla alınmakta, Afyon'a veya gereğinde Ankara'ya götürülmektedir. Bütün hizmetler kendisine ücretsiz olarak verilmektedir. 'Türkiye'de yoksulluğu ortadan kaldıracağız' veya 'Türkiye'de yoksulluk arttı' diye ortaya çıkan bazı muhalefet partileri, bunun içinde MHP'de CHP'de var. Vatandaşı, değil helikopter ambulansla getirip ücretsiz hizmet vermek, donanımı tam olmayan bir kara ambulansını koyarken bile mazot parası istiyorlardı' şeklinde konuştu.

'MİLLET LAFA DEĞİL İŞE BAKIYOR, MİLLETİN BOŞ LAFA KARNI TOK'
Bakan Akdağ, vatandaşın boş lafa ve söze karnının tok olduğunu söyleyerek, 'Vatandaşımızın kuru lafa karnı tok. Şimdi CHP'de lider olarak pompalanan ne rüzgarıysa işte 'büyük rüzgar aldı' falan diye malum bir basının şişirmeye çalıştığı bir zatın söylediklerine biraz kulak kabartalım. Hep bildik şeyleri söylemektedir. Millet lafa değil işe bakıyor. Bunun bir atasözü de var, 'ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.' CHP'nin Türkiye'de iktidar olduğu veya iktidar ortağı olduğu her dönem yokluk, yoksulluk, sefalet ve yolsuzluk dönemi olmuştur. Biz söylediğimizde bazen üzülüyorlar ve söyleniyorlar ama Demokrat Parti'den önce Türkiye'nin hali perişandır. Anadolu adeta bir yangın yeridir. Milletimiz ekmeğe karneyle ulaşır hale gelmiştir. Bunları bize hem dedelerimiz anlattı hem de babalarımız anlattı. CHP'nin iktidar ortağı olduğu 70'li yılların sonları yine bir felaketler dönemidir. Birilerinin beylik ve hamaset kokan laflar yerine yarın iktidar talibiyseler eğer, AK Parti'nin yaptıklarını nasıl ileriye götürebileceklerini ifade etmelerini bekliyoruz' diye konuştu.
Bakan Akdağ, açıklamalarının ardından partililerle bir araya gelerek sohbet etti. Akdağ'ın İl Teşkilatı ile yapacağı toplantı basına kapalı olarak gerçekleşti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com