Millet vekillerine kıyak!

Millet vekillerine kıyak!
3 bin 313 üyeli Türk Parlamenterler Birliği, özel bir akaryakıt şirketiyle anlaştı. Bundan böyle milletvekilleri ile 5 yakını,yüzde 7 ucuza alacak...

Dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanan Türkiye’de araç sahibi vatandaşlar depolarını zor doldururken, vekillere bir ayrıcalık tanındı. Türk Parlamenterler Birliği (TPB), eski ve yeni milletvekillerinin ucuz akaryakıt alacağı bir anlaşma imzaladı. Opet firmasıyla yapılan anlaşmayla halen 3 bin 313 üyesi bulunan TPB’ye ‘paro kart’ dağıtıldı. Bu kartla Opet’ten akaryakıt alan milletvekilleri, anında yüzde 7 indirim hakkı elde ediyor.

5 yakını faydalanabiliyor

Firma, ayrıca bu hakkı elde eden vekillerin  referans olduğu 5 yakınına da yüzde 7 indirim kartı verdi. İndirimle birlikte pompada vatandaşla ile vekil arasında nasıl bir fark oluştuğunu şöyle hesaplayalım; arabasının 65 litre deposu olan ve dizel araç kullanan bir vatandaş, deposunu dün itibariyle 279 liraya doldurdu. Milletvekili ise yüzde 7 indirimle birlikte aynı depo için 260 lira ödedi.

Meclis’in kırmızı plakalı saltanat arabaları

TBMM’­nin, araç fi­lo­su­nu 2012 mo­del­ler­le ye­ni­le­di­ği­ni Söz­cü Ga­ze­te­si 18 Oca­k’­ta bu baş­lık­la du­yur­muş­tu. TBMM Baş­kan­ve­kil­le­ri­ne 4 Au­di A6, TBMM’­de gru­bu bu­lu­nan si­ya­si par­ti­le­rin grup baş­kan­ve­kil­le­ri, ko­mis­yon baş­kan­la­rı için de 52 adet Pas­sat mar­ka araç ki­ra­lan­mış­tı. Top­lam 56 araç için yıl­lık 168 bin li­ra öde­me ya­pıl­dı. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com