"Millete gitmekten başka bir şeyimiz kalmadı. Parlamentoda anlattık dinlemediler."

"Millete gitmekten başka bir şeyimiz kalmadı. Parlamentoda anlattık dinlemediler."
CHP, salı günü grup toplantısını Ankara'nın Tandoğan Meydanı'nda miting şeklinde gerçekleştirme kararı aldı. Gürsel Tekin 'Başbakan'a, Çiçek'e sesimizi duyuramadık, halka gidiyoruz' dedi.

CHP, parlamento tarihinde bir ilke de imza atarak, Meclis zemininde yapılan grup toplantısını salı günü, Tandoğan Meydanı'nda yapma kararı aldı. Miting gibi olacak 'Grup Toplantısı' için Valiliğe izin başvurusu da dün yapıldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu meydanda yapacağı konuşmanın ardından tüm milletvekilleri Meclis'e dönecek ve TBMM''de ele alınacak 4+4+4 teklifine yönelik muhalefetini sürdürecek. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılmayacağı 4+4+4 görüşmelerine Kılıçdaroğlu'nun ise bizzat katılması da bekleniyor.

Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 'Millete gitmekten başka yapacak bir şeyimiz kalmadı. Parlamentoda çok anlattık dinlemediler. Biz de millete gidiyoruz. İnşallah başka konularda da AKP bizi bu yola alıştırmaz, uzlaşmacı bir tavır gösterir' dedi. Tekin, şu mesajları verdi:

SOKAĞA İNERİZ

"Eğitim teklifi Başbakan'ın talimatıyla salı, Meclis'e gelecek. Meclis Başkanı bir inisiyatif ortaya koyamadı. '1000 sayfayı inceliyorum' dedi ama inceleme yapamadı. İktidarın müzakereye çağırması gerekirken ana muhalafet iktidarı müzakereye çağırdı. Bu çağrı da Başbakan tarafından karşılık bulmadı. Başbakan 'CHP hangi konuda uzlaştı ki' diyerek de yanlış ifadeler kullandı. AB uyum yasalarında, Ticaret Kanunu'nunda uzlaşıldı. Bu konu ticaret kanunundan daha mı az değerli? Anlaşılan bu teklif yeniden komisyona gelmeyecek. Biz de milletle konuyu paylaşacağız."

28 ŞUBAT'IN SUÇ ORTAĞI

"Bu CHP'nin özel bir mitingi değil. Tekliften rahatsızlık duyan herkesi bekliyoruz. AKP'lisi, MHP'lisi de dahil tüm kesimleri Tandoğan'da görmek istiyoruz. Başbakan'a 'dekanları, YÖK'ü dinle' dedik ama dinlemedi. Hüseyin Çelik 2005'te bakanken '30 yıllık planlar yapıyoruz' demişti. Planlarda neden bu eğitim sistemi yoktu. Şimdi acele nedir? Ülkeyi yönetenler kin duygusuyla hareket etmemelidir. 28 Şubat ile hesaplaşma diyenler kendi içlerindeki 28 Şubat kadrolarını temizlesinler. Her ortaklık biter suç ortaklığı bitmez. AKP, 28 Şubat'ın suç ortağıdır."

DEMOKRASİYE HANÇER

"İçtüzük de Meclis'e gelecek; biz CHP olarak bu düzenlemeye de karşıyız. Bana göre demokrasiye vurulmuş en büyük hançerdir bu düzenleme. Eylem planımızda kararlıyız. Muhalafetin sesini kestirmeyeceğiz. TRT-3 tüm vatandaşların vergileri ile yayın yapıyor. Gerekirse partilerin oy oranlarına göre yayın yapsınlar ama yayın yapsınlar. İktidarın konuşmalarını tam verip 1-2 dakika muhalafete ayırmak doğru mu? İçtüzük de biz mağdur tarafız."

Akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com