''Millete sordular mı?''

''Millete sordular mı?''
Türk lirasının yeni simgesine ilişkin konuşan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural "Beyefendi, sen kendi şirketinin logosunu mu belirliyorsun?" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Türk lirasının yeni simgesini ''ucube'' olarak tanımlayarak, ''Beyefendi, sen kendi şirketinin logosunu mu belirliyorsun?'' diye sordu.

Vural, Meclis'te gazetecilerin ''Türk lirasının yeni simgesini nasıl buldunuz?'' sorusunu yanıtlarken, ''Millete sordular mı bunu? Bu milletin evlatlarının fikri olmaz mı? Beyefendiler toplanacak orada, bir simge belirleyecekler. Şirketinin simgesini mi belirliyorsun. Neden bu konu medyaya getirilmedi, vatandaşın fikri sorulmadı? Zannedersiniz ki beyefendiler kendi şirketlerine simge arıyorlar. Böyle bir yöntem olabilir mi?'' diye konuştu.

Yeni simgenin belirlenmesi yönteminin uygun olmadığını belirten Vural, ''Vatandaşın bu konuda kullanacağı liranın simgesi için söyleyecek iki lafı, yapacağı değerlendirme olduğunu'' söyledi. Simgenin neye benzediğini soran Vural, bir gazeteciden ''Ermeni parasına...'' yanıtını alması üzerine, şöyle konuştu:

''Asıl sorgulanması gereken şudur; Beyefendi, sen kendi şirketinin logosunu mu belirliyorsun, Merkez Bankasının logosunu mu belirliyorsun? Gel alternatifleri koy, medya kampanya başlatsın, vatandaşlar iştirak etsin, hangisi daha iyi olabilir diye fikir alın, o fikirden sonra değerlendirme yapın. Bence ucube. Ne anlam yüklerseniz yükleyin. Bir çok anlam yüklüyorlar ama bir ucubeye benziyor. Hele hele başka yerlerden kopya çekilmiş gibi bir algı yaratması bile Türk Lirasını temsil etmekten uzak olduğunu ortaya çıkarıyor.''

Vural, ''Ekonomiye katkısı olabilir mi?'' sorusuna, ''Eğer bu simgeden hareketle bir beklentileri varsa, pes doğrusu..'' karşılığını verirken, ''Daha çok harcayalım denilir mi?'' sorusuna ise ''Onlar Türk lirasını harcadılar artık..''
dedi. (SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com