"Milletimize Anayasa Borcumuz Var"

"Milletimize Anayasa Borcumuz Var"
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yeni anayasanın taahhüdünü verdi...

Çiçek, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş ve beraberindeki heyeti kabul etti. Çiçek, kabulde yaptığı konuşmada, 12 Haziran'ın Türkiye'nin parlamento tarihinde yeni bir dönemi açtığını, bu dönemin verimli şekilde kullanılması gerektiğini ifade etti.

PARLAMENTONUN MİLLETE ANAYASA BORCU VAR

Çiçek, seçim öncesinde tüm partilerin millete yeni Anayasa taahhüdünde bulunduklarına işaret ederek, şimdi bu taahhüdün gereğinin yerine getirilmesi gerektiğini belirterek, “Yeni Anayasa bu dönem parlamentosunun milletimize olan borcudur. Bu borcu da temerrüte düşürmeden, bu dönem gerçekleştirmeliyiz." dedi.

Çiçek, Türkiye'nin karşılaştığı birçok gerginliğin, sıkıntının nedeninin, Anayasa'nın günümüz şartlarına uymamasından kaynaklandığını ifade etti. Partilerin seçim öncesinde verdikleri taahhütün doğru bir taahhüt olduğunu ve yerine getirilmesi gerektiğini belirterek, “Bugün harcadığımız zamanı daha verimli kullanabiliriz. Bir kısım gerginlikler de ortadan kalkmış olur. Daha çağdaş, uygar bir toplum olma noktasında önemli bir hukuk altyapısını da gerçekleştirmiş oluruz. Zannediyorum, önümüzde, çok da uzak olmayan bir süre içinde, bu konu Türkiye'nin gündemine gelecektir. Herkesin, bu manada, bir hazırlık yapması lazım. Bu çağrıyı geçen yıl da yapmıştım. Yeni Anayasa'yı bu parlamento yapacak. Anayasa toplumsal bir uzlaşı metni olması nedeniyle toplumun her kesiminin, özellikle de meslek kuruluşlarının bu sürece çok aktif olarak katılması gerekmektedir.” diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com