“Milletin İradesine Saygı Duyuyoruz”

“Milletin İradesine Saygı Duyuyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Ali Rıza Muslu, 12 Eylül'de yapılan referandumda halkın iradesini ortaya koyarak, Anayasa değişikliği paketini kabul ettiğini vurgulayarak;”Demokrasilerin gereği olarak, 'hayır' oyu kull

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Ali Rıza Muslu, 12 Eylül'de yapılan referandumda halkın iradesini ortaya koyarak, Anayasa değişikliği paketini kabul ettiğini vurgulayarak;”Demokrasilerin gereği olarak, 'hayır' oyu kullanmış olsakta gerçekleşen neticeye saygı duymaktayız. Bu referandumdan çıkan sonucun ülkemizde demokrasinin gelişmesi açısından yararlı olması en büyük temennimizdir” dedi.
Ali Rıza Muslu,Türkiye'de iki kişiden birini memnun eden kararlar ve düzenlemelerle demokrasinin işlediğini kabul etmenin mümkün olmadığını söyledi.
İşsizlik, yoksulluk, eğitim, sağlık ve sosyal güvenlikte bulunan adaletsizliklerin giderilmesi için CHP olarak çok çalıştıklarını ve çalışmlarına devam edeceklerini de vurgulayan Muslu, halkın gereçek gündeminin işsizlik olduğunu ancak mevcut hükümetin türlü bahanelerle bu gündemi örtbas ettiğini savundu.
AKP tarafından sandıklardan “evet” oyu çıkması için her türlü devlet olanaklarının kullanıldığını ifade eden Muslu, konuşmasında şu çarpıcı iddialarda bulundu:
“Referandum süreci içerisinde iktidar partisinin sandıktan 'evet' oyu çıkarabilmek için yaptıkları göz önüne alındığında duyduğumuz endişelerinin ne kadar yerinde olduğu daha iyi anlaşılmaktadır. TMM'de 'bir gıdım su vermeyiz', 'bitaraf olanlar bertaraf olurlar', 'hayır oyu verenlerin aklından zoru var' veya 'hayır oyu çıktığı zaman ben bunu dünyaya nasıl anlatırım'. 'Hayır oyu çıktığı zaman ekonomide ciddi travmalar olur', 'Eğer evet vermezseniz ben bu bölgedeki, bu köydeki, bu ülkedeki yeşil kartları iptal ederim' tehditlerini kullanan binlerce kişinin telefonlarını dinlenleyerek kişi hak ve özgürlüklerini baskı altına alan siyasi iktidarın, demokrasi adına mücadele ettiğini ifade etmesi oldukça düşündürücüdür.” şeklinde konuştu.
Anayasa değişiklikleriyle AKP'nin tamamen kendisine bağlı yargı mekanizması kurma yolunda çok önemli bir adım attığını savunan Muslu, mevcut iktidarın bu gücü özgürlükler, demokratik gelişme ve ilerleme doğrultusunda kullanacağı konusunda ciddi endişelerinin olduğunu da ifade etti.
Muslu, son olarak;”CHP olarak AKP'nin yargı üzerindeki baskısını artırmaya yönelik tüm adımlarının karşısına dik durma ve bu konuda yurttaşlarımızı uyarma, Türkiye'yi karış karış gezme, halkla bütünleşme, yurttaşlarımızın dertlerine yurttaşlarımızla birlikte çözümler geliştirme çabalarımız, bundan sonra da artarak aynı sorumluluk ve kararlılıkla devam edecektir”dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com