Milletvekili Mehmet Erdoğan Genç Müsiad'ın İstişare Toplantısında Konuştu

Milletvekili Mehmet Erdoğan Genç Müsiad'ın İstişare Toplantısında Konuştu
Gaziantep Genç Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Şubesi 6

Gaziantep Genç Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Şubesi 6. Genişletilmiş İstişare toplantısına katılan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Avrupalıların Türkiye’yi gelişmiş ülkeler kategorisine koyduğunu ve gelecekte Türkiye’nin dünya lideri ülkeler arasındaki yerini almaya namzet olduğunu söyledi.
Safir Otel'de gerçekleşen Gaziantep Genç Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Şubesi 6. Genişletilmiş İstişare Toplantısında konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan “Sizler geleceğin büyük Türkiye’sinin büyük mimarlarısınız. Geçtiğimiz hafta Belçika’da Avrupa Parlamentosunda toplantılara katıldım. Belçika da diğeri gezip gördüğüm Avrupa şehirlerinde olduğu gibi her şey gri. İnsanları gri, binaları gri herhangi bir canlılık yok. Sanki ölü toprağı serpilmiş gibi. Galiba bunun nedeni geçleri yok. Gençlikleri yok. Rahat yaşamı, hayatı rahat sürdürmeyi çocuk yapmamakta görmüşler ve çocuk yapmamışlar. Şu anda bu kötü gelenek bizlere de yavaş yavaş yansıyor. Biz bunu yenecek bu canlılığı katacağız” dedi.
Erdoğan, herkesi imkan sahibi yaparak, nasıl ki iş alanlarını geliştirdiklerini kaydederek şöyle devam etti:
“Ailelerimizi de geliştirmek zorundayız. Şimdi çocuklara bakıyorum. Aile kavramından hızla uzaklaşıyorlar. Büyük aile kavramında geçen hala, dayı veya amca teyze kavramlarına yabancılar veya bu kavramlardan birer tanesine sahipler. Nedeni aile yapımızda bir ya da iki çocuk geleneği var. Bizim Türk heyetinin dinamizmini gören eski Avrupa Parlamento Başkanı Jerzy; “Biz Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne almamakta hata yaptığımız gibi Kıbrıs Rum Kesimini müzakereler bitmediği için ikinci ve daha büyük bir hata yaptık”dedi. Türkiye'nin ekonomik yapısı, Türkiye'nin ayakları yere basıyorsa, bunda MÜSİAD'ın çok büyük bir payı var. Bizim ticari anlayışımızda yüksek ahlak, yüksek teknoloji, çok kar etme var. Bu da çok çalışmamızdan kaynaklanıyor. 2001’de iflas eden Türkiye ne oldu da 2013’te ülke resmen şantiyeye dönüştü. Bu kaynaklar nerden bulunuyor. 3 bin dolardan gelen milli gelirin bu süreç içerisinde 10 bin dolara çıkması nasıl oldu sizce? Biz Türkiye ekonomisini sömüren kara delikleri kapadık. Basit bir örnek vereceğim Türkiye’de bütün köylere Köydes üzerinden ayrılan para 4 katrilyon. Geçen yıl bu ülkenin en büyük kara deliklerinden birisini oluşturan birine kesilen ceza da 4.7 katrilyon. Yani 2009 yılında Türkiye’nin köylerine ayrılan pay 4 katrilyon, aynı yıl bu kara deliklerin sahiplerinden birisine yazılan ceza 4.7 katrilyon. İşte bu kalkınmanın, bu gelişmenin, bu büyümenin temel nedeni. Biz Türkiye’deki kara deliklerin önüne geçtik. Biz Türkiye’deki kara delikleri tıkadık. Artık alın terimiz, birikimlerimiz birilerinin kasasına akmıyor. Bunlar ülkemizin ve milletimizin kalkınması için harcanıyor. Geçmiş dönemlerde yıllarca denetlenmeyen kitler iktidarımız zamanında günü gününe denetleniyor. Böylece geçmiş dönem iktidarlarının yandaşlarına peşkeş çektiği milli servetimizin hazinede kalması ve ülke kalkınmasına harcanması sağlanıyor.”
BUGÜN TÜKETTİĞİMİZ ENERJİNİN YÜZDE 91’İNİ DIŞARIDAN ALIYORUZ
Milletvekili Mehmet Erdoğan konuşmalarını şöyle tamamladı: “Sağlık, sosyal güvenlik ve enerji politikalarımızda çok ısrar etmek zorundayız. Buralara çok büyük harcamalarımız oldu. Bugün dünyanın bu alanlarda en gelişmiş ülkelerinden birisi olduk. Dünyanın birçok ülkesinden bilim adamları Türkiye’nin sağlığını ve bu sağlıklı büyümenin nasıl meydana geldiğini incelemek için ülkemize geliyor. Bizim enerjide çok büyük sorunlarımız var. Bugün tükettiğimiz enerjinin yüzde 91’ini dışarıdan alıyoruz. Yani yabancı ülkelerden alıyoruz. Sadece yüzde 9’u bizim üretimimiz. 2020 yılına kadar enerji tüketimi yüzde elli artıyor. Yani her yıl mevcut kapasitenin yüzde 7’si artacağı için bunu ya kendimiz üreteceğiz ya da dışarıdan alacağız. Bunu yenmenin yolu yenilenebilir enerji ve nükleer enerji. Nükleer enerji konusunda eleştiri alıyor olabiliriz. Brüksel’de bir şey dikkatimi çekti. Brüksel, NATO’nun başkenti. Brüksel Belçika’nın başkenti. Brüksel’in tam ortasında nükleer enerji santrali var. Bürükselden Hollanda’ya giderken de bu santrallerden birkaç tane daha görebilirsiniz. Bu ülkeler nükleer enerjiye paralel olarak yenilene bilir enerjilerini de geliştirmişler. Avrupa’nın merkezi olan bir ülkede Nükleer enerji uygulanırken biz neden uygulamayalım. Türkiye gelişmekte olan bir ülkemi gelişmiş bir ülke mi bu tartışılıyor. Ancak Brüksel’de katıldığımız Avrupa Parlamentosu toplantısında Türkiye’nin gelişmiş bir ülke olduğu yönünde açıklamaları bu ülke parlamenterleri ittifak etti. Yani işin özü şu önümüzdeki dönemlerde Türkiye’yi yakın gelecekte çok ciddi çalışmalar bekliyor. Bu da bizlerden geçecek. Siz değerli MÜSİAD üyelerimizin azimli çalışmalarından geçecek. Türkiye’nin yeni konumunu iyi değerlendirmek zorundayız, bunun kıymetini iyi bilmek zorundayız. Türkiye geleceğin dünya lideri ülkeleri arasında yerini alacaktır. AK Parti hükümetleri bunun alt yapısını başarıyla tamamlamıştır”
Toplantının sonunda AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan’a günün anısına bir teşekkür plaketi verildi.
Toplantıya Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Oğuzeli Belediye Başkanı Bekir Öztekin, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Abdulsamet Temel, MÜSİAD Gaziantep Başkanı Kurt Ali Kılçık ve çok sayıda genç iş adamı katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com