Milletvekili Öz, tüccar ve sanayicilerle görüştü

Milletvekili Öz, tüccar ve sanayicilerle görüştü
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Sakine Öz, Salihli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Alaşehir Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) yöneticilerini TBMM’deki makamında ayrı ayrı kabul etti.

CHP Milletvekili Sakine Öz, görüşmelerin ilkinde Salihli Ticaret Borsası’nın yaşadığı sıkıntıları anlatan yönetim kurulu üyelerini dinledi, çözüm yolları üzerine fikir alışverişinde bulundu. Salihli’nin sosyo-kültürel yapısı hakkında üyelerle görüşünü paylaşan Öz, sözü Salihli’nin il yapılması hakkında verdiği yasa teklifine getirdi. Milletvekili Öz, Salihli’nin mevcut durumda zaten il kapasitesinde bir ilçe olduğunu, yakın çevresindeki ilçelere il görevini yerine getirdiğini kaydetti. Salihli’nin sağlık, ticaret ve turizm alanındaki işlevine dikkat çeken Sakine Öz, var olan potansiyelinin artırılması doğrultusunda daha merkezi bir sağlık, ticaret ve turizm alanı olması, şehir planlamasının da bu açıdan yapılması için sivil toplum örgütleriyle sürekli görüşmelerde bulunduğunu sözlerine ekledi.

ASİAD'ın ziyaretinde ise sanayiciler, Milletvekili Sakine Öz’e, “ağır vergi yükü ve düzensiz dağıtılan sosyal yardımlar“ adı altında üretim ve yatırım kapasitelerinin daraldığı bilgisini aktardılar. Dernek üyeleri, sosyal yardımların, istihdamı ve üretimi daraltmayan bir düzenlemeyle olması olması gerektiğinin altını çizen sanayiciler, bu konuda yasal bir düzenleme için destek istediler. Milletvekili Öz de, Manisa’nın sorunlarının ancak tüm kesimlerle görüşülerek çözüme bağlanabileceğini vurguladı, ülke için birlikte hareket edilmesi çağrısında bulundu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com